GABI SRL
GABI SRL: firmă în funcțiune din Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui, CUI 2438814. Cifră de afaceri 2025: 1.530.409 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 2438814
- Denumire
- GABI SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|37|699|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.07.1992
- Sediu
- Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
Arată toate (16)
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.530.409 lei (+36% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 732,9 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2021 2,2 mil. lei · minim 2015 732,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 40,1 mii lei · 2025 451,3 mii lei · maxim 2021 1,1 mil. lei · minim 2020 −434,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2015 3 · minim 2019 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.530.409 lei | 1.122.684 lei | 1.032.228 lei | 1.761.533 lei | 2.234.618 lei | 887.968 lei | 1.225.495 lei | 880.963 lei | 1.137.249 lei | 1.011.842 lei | 732.940 lei |
| Venituri totale | 2.317.422 lei | 1.373.429 lei | 1.580.508 lei | 2.106.552 lei | 2.554.062 lei | 747.939 lei | 1.469.796 lei | 1.398.384 lei | 1.425.294 lei | 1.224.369 lei | 1.097.204 lei |
| Cheltuieli totale | 1.787.021 lei | 1.449.113 lei | 1.838.547 lei | 1.782.164 lei | 1.455.310 lei | 1.176.065 lei | 1.439.092 lei | 1.292.357 lei | 1.153.678 lei | 1.018.340 lei | 1.040.255 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 451.251 lei | 0 lei | 0 lei | 311.449 lei | 1.077.576 lei | 0 lei | 20.576 lei | 96.705 lei | 257.782 lei | 171.621 lei | 40.097 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 77.532 lei | 266.468 lei | 0 lei | 0 lei | 434.091 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 451.251 lei | -77.532 lei | -266.468 lei | 311.449 lei | 1.077.576 lei | -434.091 lei | 20.576 lei | 96.705 lei | 257.782 lei | 171.621 lei | 40.097 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.991.984 lei | 1.146.514 lei | 1.070.429 lei | 1.330.437 lei | 1.786.434 lei | 1.249.487 lei | 1.738.337 lei | 1.267.165 lei | 1.362.032 lei | 1.112.551 lei | 1.017.877 lei |
| Datorii | 1.349.124 lei | 675.905 lei | 522.288 lei | 515.827 lei | 783.281 lei | 1.323.910 lei | 1.378.669 lei | 738.706 lei | 780.278 lei | 616.958 lei | 693.905 lei |
| Capitaluri proprii | 642.860 lei | 470.609 lei | 548.141 lei | 814.610 lei | 1.003.153 lei | -74.423 lei | 359.668 lei | 528.459 lei | 581.754 lei | 495.593 lei | 323.972 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- GABI SRL — 1 dosare
Întrebări frecvente
Este GABI SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, GABI SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GABI SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Fălciu, Comuna Fălciu, județul Vaslui; numărul de înmatriculare e J|37|699|1992, din 07.07.1992.
Ce cifră de afaceri a avut GABI SRL în 2025?
1.530.409 lei, cu 36% peste 2024 (1.122.684 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 451.251 lei.
Câți salariați are GABI SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GABI SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.