ATISTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele ATISTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 03 februarie 2022
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intervenient în numele altei persoane — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 24324764)
- CUI
- 24324764
- Denumire
- ATISTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|2056|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.08.2008
- Sediu
- P-ța LIBERTĂȚII, nr. 1-3, bl. B, sc. B, et. 2, ap. 12, Municipiul Salonta, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
Arată toate (26)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 413.364 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,4 mii lei · 2025 413,4 mii lei · maxim 2019 1,4 mil. lei · minim 2015 13,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9 mii lei · 2025 217,6 mii lei · maxim 2019 672,5 mii lei · minim 2015 9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 3 · 2025 3 · maxim 2019 6 · minim 2022 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 413.364 lei | 463.517 lei | 454.018 lei | 271.143 lei | 442.028 lei | 741.237 lei | 1.402.619 lei | 415.762 lei | 124.195 lei | 51.860 lei | 13.350 lei |
| Venituri totale | 418.364 lei | 464.112 lei | 557.727 lei | 291.143 lei | 453.979 lei | 741.237 lei | 1.402.754 lei | 417.163 lei | 124.238 lei | 68.948 lei | 13.350 lei |
| Cheltuieli totale | 193.772 lei | 270.328 lei | 367.586 lei | 201.894 lei | 217.971 lei | 397.330 lei | 718.622 lei | 125.202 lei | 100.932 lei | 18.902 lei | 3.944 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 217.601 lei | 185.075 lei | 185.580 lei | 87.149 lei | 232.449 lei | 337.957 lei | 672.479 lei | 287.790 lei | 21.774 lei | 48.490 lei | 9.005 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 217.601 lei | 185.075 lei | 185.580 lei | 87.149 lei | 232.449 lei | 337.957 lei | 672.479 lei | 287.790 lei | 21.774 lei | 48.490 lei | 9.005 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 442.177 lei | 357.409 lei | 420.257 lei | 337.893 lei | 461.785 lei | 1.098.361 lei | 842.858 lei | 378.793 lei | 127.849 lei | 60.033 lei | 29.947 lei |
| Datorii | 224.316 lei | 110.752 lei | 211.814 lei | 123.726 lei | 135.820 lei | 87.665 lei | 170.119 lei | 78.538 lei | 115.383 lei | 69.341 lei | 87.765 lei |
| Capitaluri proprii | 217.861 lei | 246.657 lei | 208.443 lei | 214.167 lei | 325.965 lei | 1.010.696 lei | 672.739 lei | 300.255 lei | 12.466 lei | -9.308 lei | -57.818 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 4 | 2 | 3 | 6 | 6 | 4 | 3 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intervenient în numele altei persoane: 3
- Debitor: 1
- Intimat Intervenient: 1
- Intimat Intervenient în numele altei persoane: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 17542/271/2025 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 382/111/2022/a4 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intervenient în numele altei persoane |
| 382/111/2022/a10 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intervenient în numele altei persoane |
| 382/111/2022 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Intervenient în numele altei persoane |
| 111/35/2023/a1 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Intervenient |
| 382/111/2022/a3 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Intervenient în numele altei persoane |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ATISTRUCT SRL?
ATISTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ATISTRUCT SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (4), Tribunalul Bihor (1) și Judecătoria Oradea (1).
În ce calitate apare cel mai des ATISTRUCT SRL?
Cel mai des ca intervenient în numele altei persoane (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intervenient, debitor și intimat?
Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.