LUCEAFARUL SRL
LUCEAFARUL SRL: firmă în funcțiune din Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanța, CUI 2430047. Cifră de afaceri 2025: 327.215 lei, 3 salari
Registru
- CUI
- 2430047
- Denumire
- LUCEAFARUL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|732|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.03.1991
- Sediu
- Complex Zootehnic Sibioara - Ferma 4 Zootehnica Sibioara, Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 7500 Activități veterinare · rev. 2
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
Arată toate (9)
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 327.215 lei (-69% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 80,2 mii lei · 2025 327,2 mii lei · maxim 2024 1 mil. lei · minim 2018 52,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −8 mii lei · 2025 −133,8 mii lei · maxim 2024 702,9 mii lei · minim 2018 −158,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 3 · maxim 2017 4 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 327.215 lei | 1.048.962 lei | 216.565 lei | 219.606 lei | 343.930 lei | 90.722 lei | 207.160 lei | 52.648 lei | 247.134 lei | 314.840 lei | 80.175 lei |
| Venituri totale | 332.363 lei | 1.048.962 lei | 245.112 lei | 220.234 lei | 349.827 lei | 90.729 lei | 232.796 lei | 53.695 lei | 363.380 lei | 314.936 lei | 85.347 lei |
| Cheltuieli totale | 462.132 lei | 317.725 lei | 282.774 lei | 192.188 lei | 223.414 lei | 101.905 lei | 221.491 lei | 212.044 lei | 305.294 lei | 168.767 lei | 91.034 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 702.859 lei | 0 lei | 25.841 lei | 122.382 lei | 0 lei | 8.977 lei | 0 lei | 54.452 lei | 142.533 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 133.843 lei | 0 lei | 40.112 lei | 0 lei | 0 lei | 12.596 lei | 0 lei | 158.884 lei | 0 lei | 0 lei | 8.022 lei |
| Rezultat net | -133.843 lei | 702.859 lei | -40.112 lei | 25.841 lei | 122.382 lei | -12.596 lei | 8.977 lei | -158.884 lei | 54.452 lei | 142.533 lei | -8.022 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.375.504 lei | 2.648.923 lei | 1.745.637 lei | 1.714.555 lei | 1.620.069 lei | 1.218.700 lei | 1.151.701 lei | 1.188.991 lei | 1.184.404 lei | 523.479 lei | 331.524 lei |
| Datorii | 1.569.146 lei | 1.708.722 lei | 1.508.295 lei | 1.437.101 lei | 1.368.456 lei | 1.118.079 lei | 1.038.484 lei | 1.084.751 lei | 885.078 lei | 278.604 lei | 229.182 lei |
| Capitaluri proprii | 806.358 lei | 940.201 lei | 237.342 lei | 277.454 lei | 251.613 lei | 100.621 lei | 113.217 lei | 104.240 lei | 299.326 lei | 244.875 lei | 102.342 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- LUCEAFĂRUL SRL — 2 dosare
Întrebări frecvente
Este LUCEAFARUL SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, LUCEAFARUL SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul LUCEAFARUL SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, județul Constanța (Complex Zootehnic Sibioara - Ferma 4 Zootehnica Sibioara); numărul de înmatriculare e J|13|732|1991, din 14.03.1991.
Ce cifră de afaceri a avut LUCEAFARUL SRL în 2025?
327.215 lei, cu 69% sub 2024 (1.048.962 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 133.843 lei.
Câți salariați are LUCEAFARUL SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre LUCEAFARUL SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.