DECORATIV CONSTRUCT SRL
DECORATIV CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău, CUI 24247238. Cifră de afaceri 2024: 3.934.851 lei, 8 salariați. Date ON
Registru
- CUI
- 24247238
- Denumire
- DECORATIV CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|1375|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.07.2008
- Sediu
- nr. 669, Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
Arată toate (8)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 3.934.851 lei (-12% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 107,2 mii lei · 2024 3,9 mil. lei · maxim 2023 4,5 mil. lei · minim 2016 48,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 130,7 mii lei · 2024 242,8 mii lei · maxim 2022 457,5 mii lei · minim 2017 −154,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 8 · maxim 2022 8 · minim 2015 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.934.851 lei | 4.451.497 lei | 3.512.579 lei | 1.966.090 lei | 2.367.265 lei | fără bilanț | 362.950 lei | — | 48.908 lei | 107.219 lei |
| Venituri totale | 6.262.739 lei | 6.749.203 lei | 5.606.593 lei | 4.000.910 lei | 4.044.152 lei | fără bilanț | 1.062.714 lei | 0 lei | 50.876 lei | 233.402 lei |
| Cheltuieli totale | 5.897.541 lei | 6.330.862 lei | 5.123.617 lei | 3.889.226 lei | 3.947.502 lei | fără bilanț | 852.154 lei | 154.698 lei | 43.988 lei | 95.667 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 242.809 lei | 358.904 lei | 457.490 lei | 102.664 lei | 76.314 lei | fără bilanț | 206.931 lei | 0 lei | 5.871 lei | 130.734 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 154.698 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 242.809 lei | 358.904 lei | 457.490 lei | 102.664 lei | 76.314 lei | fără bilanț | 206.931 lei | -154.698 lei | 5.871 lei | 130.734 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 3.036.032 lei | 3.805.582 lei | 2.674.340 lei | 2.320.146 lei | 1.468.679 lei | fără bilanț | 1.233.529 lei | 614.093 lei | 34.621 lei | 105.036 lei |
| Datorii | 914.499 lei | 1.888.451 lei | 1.112.527 lei | 1.971.548 lei | 1.222.470 lei | fără bilanț | 1.246.865 lei | 833.385 lei | 99.214 lei | 175.501 lei |
| Capitaluri proprii | 2.121.533 lei | 1.917.131 lei | 1.561.813 lei | 348.598 lei | 246.209 lei | fără bilanț | -13.336 lei | -219.292 lei | -64.593 lei | -70.465 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 8 | 8 | 7 | 4 | fără bilanț | 4 | 3 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DECORATIV CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DECORATIV CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DECORATIV CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, județul Bacău (nr. 669); numărul de înmatriculare e J|04|1375|2008, din 25.07.2008.
Ce cifră de afaceri a avut DECORATIV CONSTRUCT SRL în 2024?
3.934.851 lei, cu 12% sub 2023 (4.451.497 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 242.809 lei.
Câți salariați are DECORATIV CONSTRUCT SRL?
8 salariați în medie în 2024 (8 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DECORATIV CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.