VABO SRL
VABO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 24072373. Cifră de afaceri 2024: 2.709.909 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 24072373
- Denumire
- VABO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1123|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.06.2008
- Sediu
- VIITORULUI, nr. 1, ap. 56, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
Arată toate (9)
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 7 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.709.909 lei (+4% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 570,3 mii lei · 2024 2,7 mil. lei · maxim 2024 2,7 mil. lei · minim 2015 570,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 32 mii lei · 2024 184,1 mii lei · maxim 2019 246 mii lei · minim 2017 17 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2024 6 · maxim 2023 7 · minim 2015 3.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.709.909 lei | 2.617.806 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.368.188 lei | 1.356.737 lei | fără bilanț | 750.005 lei | 679.317 lei | 570.321 lei |
| Venituri totale | 2.738.526 lei | 2.649.918 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.372.138 lei | 1.362.248 lei | fără bilanț | 755.253 lei | 683.669 lei | 578.047 lei |
| Cheltuieli totale | 2.527.414 lei | 2.517.813 lei | fără bilanț | fără bilanț | 1.295.658 lei | 1.102.620 lei | fără bilanț | 734.501 lei | 633.348 lei | 545.998 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 184.100 lei | 111.328 lei | fără bilanț | fără bilanț | 62.763 lei | 246.005 lei | fără bilanț | 17.020 lei | 50.321 lei | 32.049 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 184.100 lei | 111.328 lei | fără bilanț | fără bilanț | 62.763 lei | 246.005 lei | fără bilanț | 17.020 lei | 50.321 lei | 32.049 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.534.517 lei | 1.480.219 lei | fără bilanț | fără bilanț | 982.750 lei | 807.006 lei | fără bilanț | 375.602 lei | 210.991 lei | 269.291 lei |
| Datorii | 575.688 lei | 705.489 lei | fără bilanț | fără bilanț | 465.543 lei | 352.563 lei | fără bilanț | 335.335 lei | 187.744 lei | 296.365 lei |
| Capitaluri proprii | 958.829 lei | 774.730 lei | fără bilanț | fără bilanț | 517.207 lei | 454.443 lei | fără bilanț | 40.267 lei | 23.247 lei | -27.074 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | fără bilanț | fără bilanț | 5 | 4 | fără bilanț | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VABO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VABO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VABO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (VIITORULUI, nr. 1, ap. 56); numărul de înmatriculare e J|26|1123|2008, din 18.06.2008.
Ce cifră de afaceri a avut VABO SRL în 2024?
2.709.909 lei, cu 4% peste 2023 (2.617.806 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 184.100 lei.
Câți salariați are VABO SRL?
6 salariați în medie în 2024 (7 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VABO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.