BASA CONSTRUCT SRL
BASA CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Sat Vetiș, Comuna Vetiș, Satu Mare, CUI 23978914. Cifră de afaceri 2025: 690.442 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 23978914
- Denumire
- BASA CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|785|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.05.2008
- Sediu
- Pr.Mihai Sabău, nr. 12, Sat Vetiș, Comuna Vetiș, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 690.442 lei (+61% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 101,5 mii lei · 2025 690,4 mii lei · maxim 2025 690,4 mii lei · minim 2023 101,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 0 lei · 2025 58,8 mii lei · maxim 2025 58,8 mii lei · minim 2015 0 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2023 0 · 2025 1 · maxim 2024 1 · minim 2023 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 690.442 lei | 428.543 lei | 101.499 lei | — | — | — | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | — | — |
| Venituri totale | 690.834 lei | 433.591 lei | 101.597 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 620.390 lei | 411.530 lei | 74.470 lei | — | — | — | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | — | — |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 58.775 lei | 18.453 lei | 22.787 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 58.775 lei | 18.453 lei | 22.787 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 297.313 lei | 190.448 lei | 155.215 lei | 5.432 lei | 5.432 lei | 5.432 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 5.432 lei | 5.432 lei |
| Datorii | 190.407 lei | 142.317 lei | 125.537 lei | 242 lei | 242 lei | 242 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 242 lei | 242 lei |
| Capitaluri proprii | 106.906 lei | 48.131 lei | 29.678 lei | 5.190 lei | 5.190 lei | 5.190 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 5.190 lei | 5.190 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 0 | — | — | — | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BASA CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BASA CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BASA CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Vetiș, Comuna Vetiș, județul Satu Mare (Pr.Mihai Sabău, nr. 12); numărul de înmatriculare e J|30|785|2008, din 30.05.2008.
Ce cifră de afaceri a avut BASA CONSTRUCT SRL în 2025?
690.442 lei, cu 61% peste 2024 (428.543 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 58.775 lei.
Câți salariați are BASA CONSTRUCT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BASA CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.