MERVAL GRUP SRL — dosare în instanță
Numele MERVAL GRUP SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 24 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 23918670)
- CUI
- 23918670
- Denumire
- MERVAL GRUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1441|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.05.2008
- Sediu
- PROVIȚA DE SUS, nr. 365, Sat Provița de Sus, Comuna Provița de Sus, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
Arată toate (81)
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2572 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 2
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · rev. 2
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci · rev. 2
- 3099 Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a. · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 3230 Fabricarea articolelor pentru sport · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 680.870 lei (-32% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2024 680,9 mii lei · maxim 2019 1,9 mil. lei · minim 2024 680,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 184,3 mii lei · 2024 44,6 mii lei · maxim 2019 432,8 mii lei · minim 2024 44,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2024 5 · maxim 2021 22 · minim 2024 5.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 680.870 lei | 999.929 lei | 1.474.230 lei | 1.605.400 lei | 1.212.246 lei | 1.894.784 lei | 1.590.589 lei | 1.429.833 lei | 1.300.461 lei | 1.823.269 lei |
| Venituri totale | 680.878 lei | 999.935 lei | 1.474.500 lei | 1.605.417 lei | 1.212.247 lei | 1.894.789 lei | 1.590.597 lei | 1.473.686 lei | 1.415.286 lei | 1.864.138 lei |
| Cheltuieli totale | 636.236 lei | 883.460 lei | 1.325.646 lei | 1.393.163 lei | 1.017.002 lei | 1.441.851 lei | 1.430.719 lei | 1.114.314 lei | 1.298.822 lei | 1.644.778 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 44.642 lei | 111.364 lei | 138.056 lei | 185.260 lei | 183.123 lei | 432.847 lei | 144.259 lei | 344.605 lei | 97.830 lei | 184.262 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 44.642 lei | 111.364 lei | 138.056 lei | 185.260 lei | 183.123 lei | 432.847 lei | 144.259 lei | 344.605 lei | 97.830 lei | 184.262 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 3.376.660 lei | 3.598.720 lei | 3.385.553 lei | 2.973.644 lei | 2.486.871 lei | 2.075.771 lei | 1.743.941 lei | 1.790.028 lei | 1.390.574 lei | 1.356.712 lei |
| Datorii | 1.364.385 lei | 1.631.087 lei | 1.529.284 lei | 1.255.431 lei | 953.919 lei | 725.942 lei | 826.958 lei | 1.017.304 lei | 962.455 lei | 994.627 lei |
| Capitaluri proprii | 2.012.275 lei | 1.967.633 lei | 1.856.269 lei | 1.718.213 lei | 1.532.952 lei | 1.349.829 lei | 916.983 lei | 772.724 lei | 428.119 lei | 330.288 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 16 | 22 | 11 | 13 | 16 | 12 | 13 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Câmpina (2). Un dosar e la Tribunalul Suceava.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Câmpina | Prahova | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Suceava | Suceava | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 3
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1158/334/2023 | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 10981/204/2023 | Judecătoria Câmpina | Civil | Fond | Pârât |
| 7892/204/2026 | Judecătoria Câmpina | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MERVAL GRUP SRL?
MERVAL GRUP SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MERVAL GRUP SRL?
Cel mai des la Judecătoria Câmpina (2) și Tribunalul Suceava (1).
În ce calitate apare cel mai des MERVAL GRUP SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.