SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.
SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 23722192. Cifră de afaceri 2025: 1.598.529 lei, 6 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 23722192
- Denumire
- SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|20126|2023
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.10.2023
- Sediu
- LT. AV. ȘERBAN PETRESCU, nr. 12, ap. 1, parter, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6420 Activități ale holdingurilor · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Arată toate (15)
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.598.529 lei (+21% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 717,1 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2025 1,6 mil. lei · minim 2021 530,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 78,6 mii lei · 2025 98 mii lei · maxim 2023 397,9 mii lei · minim 2015 78,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 6 · maxim 2015 9 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.598.529 lei | 1.319.183 lei | 1.098.656 lei | 736.571 lei | 530.780 lei | 534.559 lei | 573.087 lei | 643.033 lei | 548.781 lei | 807.505 lei | 717.081 lei |
| Venituri totale | 2.262.830 lei | 1.319.192 lei | 1.103.087 lei | 744.935 lei | 535.846 lei | 544.936 lei | 573.241 lei | 645.455 lei | 569.760 lei | 1.495.957 lei | 740.914 lei |
| Cheltuieli totale | 2.133.257 lei | 1.153.805 lei | 695.498 lei | 427.586 lei | 414.573 lei | 286.965 lei | 366.678 lei | 330.135 lei | 480.260 lei | 1.098.893 lei | 637.208 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 97.972 lei | 132.888 lei | 397.915 lei | 310.048 lei | 116.548 lei | 252.963 lei | 200.832 lei | 308.890 lei | 81.215 lei | 371.227 lei | 78.606 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 97.972 lei | 132.888 lei | 397.915 lei | 310.048 lei | 116.548 lei | 252.963 lei | 200.832 lei | 308.890 lei | 81.215 lei | 371.227 lei | 78.606 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.628.860 lei | 2.013.672 lei | 1.846.206 lei | 642.939 lei | 420.548 lei | 490.002 lei | 503.032 lei | 480.725 lei | 419.207 lei | 481.221 lei | 651.886 lei |
| Datorii | 1.529.688 lei | 1.411.621 lei | 1.377.043 lei | 331.691 lei | 152.800 lei | 135.839 lei | 131.000 lei | 170.635 lei | 336.792 lei | 384.907 lei | 681.171 lei |
| Capitaluri proprii | 99.172 lei | 602.051 lei | 469.163 lei | 311.248 lei | 267.748 lei | 354.163 lei | 372.032 lei | 310.090 lei | 82.415 lei | 96.314 lei | -29.285 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 5 | 3 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 8 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (LT. AV. ȘERBAN PETRESCU, nr. 12, ap. 1, parter); numărul de înmatriculare e J|40|20126|2023, din 25.10.2023.
Ce cifră de afaceri a avut SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L. în 2025?
1.598.529 lei, cu 21% peste 2024 (1.319.183 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 97.972 lei.
Câți salariați are SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SPS ACCOUNTING & TAX S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.