LUXFER SRL — dosare în instanță
Numele LUXFER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 29 iulie 2025
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 23630722)
- CUI
- 23630722
- Denumire
- LUXFER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|677|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.04.2008
- Sediu
- TECUCI, nr. 114, Municipiul Galați, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
Arată toate (9)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.648.568 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,2 mil. lei · 2025 17,6 mil. lei · maxim 2025 17,6 mil. lei · minim 2015 5,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 376,7 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2025 2 mil. lei · minim 2015 376,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 17 · maxim 2024 17 · minim 2015 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.648.568 lei | 15.920.977 lei | 13.596.689 lei | 13.119.144 lei | 12.037.298 lei | 10.068.932 lei | 8.597.014 lei | 8.068.397 lei | 7.149.504 lei | 6.376.621 lei | 5.200.740 lei |
| Venituri totale | 18.179.549 lei | 16.111.020 lei | 13.680.497 lei | 13.194.646 lei | 12.095.941 lei | 10.680.004 lei | 8.630.007 lei | 8.122.124 lei | 7.282.877 lei | 6.401.622 lei | 5.202.754 lei |
| Cheltuieli totale | 15.850.554 lei | 14.076.449 lei | 12.233.644 lei | 11.746.661 lei | 10.872.236 lei | 9.164.569 lei | 7.840.509 lei | 7.398.345 lei | 6.684.204 lei | 5.846.399 lei | 4.762.980 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.026.050 lei | 1.768.425 lei | 1.282.153 lei | 1.256.213 lei | 1.071.409 lei | 1.307.551 lei | 681.916 lei | 626.012 lei | 517.775 lei | 478.775 lei | 376.720 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.026.050 lei | 1.768.425 lei | 1.282.153 lei | 1.256.213 lei | 1.071.409 lei | 1.307.551 lei | 681.916 lei | 626.012 lei | 517.775 lei | 478.775 lei | 376.720 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.757.662 lei | 5.230.240 lei | 3.776.702 lei | 3.801.297 lei | 3.968.045 lei | 3.564.923 lei | 3.046.841 lei | 2.969.789 lei | 2.246.669 lei | 2.026.314 lei | 1.533.991 lei |
| Datorii | 2.731.372 lei | 2.693.527 lei | 1.182.323 lei | 1.521.672 lei | 1.430.931 lei | 1.187.636 lei | 1.168.682 lei | 1.120.914 lei | 792.705 lei | 1.088.314 lei | 582.633 lei |
| Capitaluri proprii | 2.026.290 lei | 2.536.713 lei | 2.594.379 lei | 2.279.625 lei | 2.537.114 lei | 2.377.287 lei | 1.878.159 lei | 1.848.875 lei | 1.450.641 lei | 932.865 lei | 943.573 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 14 | 14 | 12 | 12 | 12 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 381/88/2024/a2 | Curtea de Apel Constanța | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LUXFER SRL?
LUXFER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des LUXFER SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.