DECAS SRL — dosare în instanță

Numele DECAS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
17 august 2026
Ultima activitate
15 octombrie 2026
Rol dominant
Petent — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 23553077)

CUI
23553077
Denumire
DECAS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|37|239|2008
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
20.03.2008
Sediu
Str. HULUBĂȚ, nr. 2, Municipiul Vaslui, Vaslui
Activități autorizate (CAEN)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
Arată toate (40)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.673.263 lei (+21% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2020 4,6 mil. lei · minim 2016 834,1 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 275,1 mii lei · 2025 48,6 mii lei · maxim 2020 1,2 mil. lei · minim 2024 12,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2024 2 · minim 2015 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.673.263 lei1.379.677 lei2.695.214 lei2.636.240 lei3.286.923 lei4.597.891 lei2.083.334 lei1.529.683 lei903.886 lei834.058 lei1.056.916 lei
Venituri totale1.700.456 lei1.412.463 lei2.760.306 lei2.664.486 lei3.343.731 lei4.659.676 lei2.141.571 lei1.569.541 lei924.974 lei860.998 lei1.070.798 lei
Cheltuieli totale1.629.262 lei1.384.346 lei2.161.768 lei2.065.156 lei2.282.207 lei3.427.376 lei1.636.513 lei1.327.873 lei770.741 lei689.858 lei745.676 lei
Rezultat
Profit net48.638 lei12.784 lei548.306 lei572.685 lei1.032.101 lei1.187.114 lei483.641 lei225.973 lei144.181 lei144.960 lei275.128 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net48.638 lei12.784 lei548.306 lei572.685 lei1.032.101 lei1.187.114 lei483.641 lei225.973 lei144.181 lei144.960 lei275.128 lei
Bilanț
Active totale558.605 lei883.333 lei3.017.270 lei1.509.631 lei2.779.829 lei2.056.721 lei1.096.396 lei808.350 lei733.479 lei736.093 lei801.136 lei
Datorii285.205 lei159.468 lei1.212.710 lei253.376 lei95.206 lei366.814 lei109.962 lei79.584 lei86.505 lei88.340 lei148.181 lei
Capitaluri proprii273.400 lei723.865 lei1.804.560 lei1.256.255 lei2.684.623 lei1.689.907 lei986.434 lei728.766 lei646.974 lei647.753 lei652.955 lei
Oameni
Număr mediu de salariați22111111111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Contencios administrativ: 1

Stadii procesuale

  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
859/42/2026Curtea de Apel PloieștiContencios administrativ și fiscalRecursPetent

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare DECAS SRL?

DECAS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des DECAS SRL?

Cel mai des ca petent (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă petent?

Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.