REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA: firmă în funcțiune din Loc. Rupea, Oraș Rupea, Brașov, CUI 23550461. Cifră de afaceri 2025: 18.122.675 lei, 36 sal

Registru

CUI
23550461
Denumire
REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA
Formă juridică
regie autonomă
Număr de înmatriculare
J|08|791|2008
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
19.03.2008
Sediu
Str. CETĂȚII, nr. 28, Loc. Rupea, Oraș Rupea, Brașov
Activități autorizate (CAEN)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 2
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 18.122.675 lei (+14% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,3 mil. lei · 2025 18,1 mil. lei · maxim 2022 28,3 mil. lei · minim 2015 6,3 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 7,7 mil. lei · maxim 2022 16,6 mil. lei · minim 2015 2,5 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 31 · 2025 36 · maxim 2022 36 · minim 2020 30.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă18.122.675 lei15.933.203 lei23.433.982 lei28.268.776 lei12.569.576 lei9.711.320 lei9.160.756 lei12.003.716 lei10.102.637 lei8.882.802 lei6.317.034 lei
Venituri totale20.190.431 lei17.718.421 lei25.441.897 lei29.361.480 lei13.215.181 lei10.320.007 lei9.850.529 lei12.515.756 lei10.451.549 lei9.362.857 lei6.770.604 lei
Cheltuieli totale11.094.432 lei9.540.268 lei10.701.783 lei9.750.117 lei6.507.461 lei5.813.371 lei5.948.429 lei5.809.360 lei4.850.294 lei4.299.721 lei3.718.302 lei
Rezultat
Profit net7.664.587 lei6.893.125 lei12.451.391 lei16.642.840 lei5.666.710 lei3.809.788 lei3.275.648 lei5.628.697 lei4.692.668 lei4.248.184 lei2.549.494 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net7.664.587 lei6.893.125 lei12.451.391 lei16.642.840 lei5.666.710 lei3.809.788 lei3.275.648 lei5.628.697 lei4.692.668 lei4.248.184 lei2.549.494 lei
Bilanț
Active totale18.014.473 lei16.566.687 lei22.226.215 lei26.402.884 lei13.922.805 lei10.781.354 lei9.942.336 lei11.857.201 lei10.037.024 lei8.997.639 lei6.272.488 lei
Datorii2.544.634 lei2.191.523 lei2.171.776 lei2.499.759 lei1.743.523 lei1.103.014 lei1.280.467 lei1.077.866 lei1.142.464 lei962.048 lei668.278 lei
Capitaluri proprii7.934.143 lei7.162.681 lei12.720.947 lei16.912.396 lei5.936.266 lei4.079.344 lei3.545.204 lei5.898.253 lei4.962.224 lei4.929.917 lei3.231.227 lei
Oameni
Număr mediu de salariați3636363633303131323231

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA?

Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Rupea, Oraș Rupea, județul Brașov (Str. CETĂȚII, nr. 28); numărul de înmatriculare e J|08|791|2008, din 19.03.2008.

Ce cifră de afaceri a avut REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA în 2025?

18.122.675 lei, cu 14% peste 2024 (15.933.203 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.664.587 lei.

Câți salariați are REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA?

36 salariați în medie în 2025 (36 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.