FARM ECOLACT SRL — dosare în instanță

Numele FARM ECOLACT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
24 martie 2026
Ultima activitate
11 octombrie 2026
Rol dominant
Parte responsabilă civilmente — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 23545490)

CUI
23545490
Denumire
FARM ECOLACT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|31|267|2008
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
19.03.2008
Sediu
LUNCII, nr. 15/B, Municipiul Zalău, Sălaj
Activități autorizate (CAEN)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
  • 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline · rev. 3
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
Arată toate (34)
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 3
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 3
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
  • 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.297.108 lei (-7% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9 mil. lei · 2025 15,3 mil. lei · maxim 2024 16,5 mil. lei · minim 2016 7,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 20 mii lei · 2025 471,2 mii lei · maxim 2017 570 mii lei · minim 2015 20 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 35 · 2025 43 · maxim 2024 77 · minim 2021 22.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă15.297.108 lei16.530.435 lei15.110.433 lei15.676.814 lei11.665.707 lei11.429.801 lei10.890.273 lei11.247.142 lei11.463.076 lei7.898.539 lei8.966.365 lei
Venituri totale19.375.962 lei21.802.628 lei18.565.526 lei17.743.255 lei13.522.649 lei12.752.804 lei14.514.705 lei15.269.284 lei15.129.822 lei11.513.929 lei10.908.032 lei
Cheltuieli totale18.822.604 lei21.552.060 lei18.444.131 lei17.281.684 lei12.983.506 lei12.259.589 lei14.037.865 lei14.719.996 lei14.468.175 lei11.267.892 lei10.868.166 lei
Rezultat
Profit net471.232 lei215.798 lei101.042 lei420.833 lei477.496 lei430.457 lei414.323 lei471.904 lei570.029 lei204.279 lei20.036 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net471.232 lei215.798 lei101.042 lei420.833 lei477.496 lei430.457 lei414.323 lei471.904 lei570.029 lei204.279 lei20.036 lei
Bilanț
Active totale46.031.836 lei38.315.204 lei29.049.352 lei27.829.710 lei20.906.207 lei20.591.252 lei20.908.261 lei21.670.240 lei19.975.568 lei15.950.703 lei13.472.595 lei
Datorii16.359.120 lei10.908.925 lei21.299.483 lei20.121.197 lei13.529.499 lei13.599.727 lei14.229.872 lei15.292.243 lei13.917.169 lei10.271.307 lei7.825.318 lei
Capitaluri proprii28.807.748 lei26.495.915 lei6.790.987 lei6.689.946 lei6.269.113 lei5.791.618 lei5.361.160 lei4.946.837 lei4.474.933 lei3.904.904 lei3.700.624 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4377706422274044473935

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Parte responsabilă civilmente: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1452/337/2026/a1Judecătoria ZalăuPenalFondParte responsabilă civilmente

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare FARM ECOLACT SRL?

FARM ECOLACT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des FARM ECOLACT SRL?

Cel mai des ca parte responsabilă civilmente (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.