RO-DICMAN SRL
RO-DICMAN SRL: firmă în funcțiune din Sat Armășești, Comuna Cernisoara, Vâlcea, CUI 23446950. Cifră de afaceri 2025: 5.742.093 lei, 17 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 23446950
- Denumire
- RO-DICMAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|308|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.03.2008
- Sediu
- ARMĂȘEȘTI, nr. 326, Sat Armășești, Comuna Cernisoara, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
Arată toate (42)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole · rev. 3
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 3
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
- 9621 Activități de coafură și frizerie · rev. 3
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.742.093 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 5,7 mil. lei · maxim 2025 5,7 mil. lei · minim 2015 1,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 30 mii lei · 2025 472,9 mii lei · maxim 2023 511,1 mii lei · minim 2019 14,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 15 · 2025 17 · maxim 2025 17 · minim 2018 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.742.093 lei | 5.681.097 lei | 5.291.354 lei | 4.619.303 lei | 3.207.491 lei | 2.874.073 lei | 2.131.310 lei | 2.071.462 lei | 1.832.123 lei | 1.977.469 lei | 1.645.616 lei |
| Venituri totale | 5.746.328 lei | 5.688.104 lei | 5.294.323 lei | 4.634.797 lei | 3.219.109 lei | 2.878.299 lei | 2.141.735 lei | 2.071.463 lei | 1.847.130 lei | 1.998.371 lei | 1.645.195 lei |
| Cheltuieli totale | 5.192.501 lei | 5.116.935 lei | 4.704.218 lei | 4.127.091 lei | 2.927.583 lei | 2.684.683 lei | 2.106.084 lei | 1.978.751 lei | 1.741.075 lei | 1.952.490 lei | 1.609.711 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 472.878 lei | 492.675 lei | 511.104 lei | 463.810 lei | 259.363 lei | 169.723 lei | 14.234 lei | 71.995 lei | 88.443 lei | 38.371 lei | 30.014 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 472.878 lei | 492.675 lei | 511.104 lei | 463.810 lei | 259.363 lei | 169.723 lei | 14.234 lei | 71.995 lei | 88.443 lei | 38.371 lei | 30.014 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.451.420 lei | 1.830.579 lei | 1.771.893 lei | 2.041.852 lei | 1.477.917 lei | 1.018.388 lei | 906.123 lei | 827.444 lei | 777.578 lei | 789.085 lei | 883.400 lei |
| Datorii | 1.455.167 lei | 1.307.204 lei | 691.193 lei | 1.117.190 lei | 817.065 lei | 592.175 lei | 637.490 lei | 584.461 lei | 606.590 lei | 728.109 lei | 833.144 lei |
| Capitaluri proprii | 996.253 lei | 523.375 lei | 1.080.700 lei | 924.662 lei | 660.852 lei | 426.213 lei | 268.633 lei | 242.983 lei | 170.988 lei | 60.976 lei | 50.256 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 14 | 13 | 12 | 11 | 11 | 10 | 8 | 10 | 13 | 15 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RO-DICMAN SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RO-DICMAN SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RO-DICMAN SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Armășești, Comuna Cernisoara, județul Vâlcea (ARMĂȘEȘTI, nr. 326); numărul de înmatriculare e J|38|308|2008, din 06.03.2008.
Ce cifră de afaceri a avut RO-DICMAN SRL în 2025?
5.742.093 lei, cu 1% peste 2024 (5.681.097 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 472.878 lei.
Câți salariați are RO-DICMAN SRL?
17 salariați în medie în 2025 (14 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RO-DICMAN SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.