IDAR LUTEA SRL — dosare în instanță
Numele IDAR LUTEA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 10 ianuarie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 23400588)
- CUI
- 23400588
- Denumire
- IDAR LUTEA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|557|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.02.2008
- Sediu
- nr. 151, Sat Simon, Comuna Bran, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
Arată toate (10)
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.540.261 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 486 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2015 486 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 12,9 mii lei · 2025 144,1 mii lei · maxim 2018 146,9 mii lei · minim 2015 12,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 3 · maxim 2018 3 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.540.261 lei | 1.493.097 lei | 1.456.596 lei | 1.467.023 lei | 1.339.939 lei | 1.065.915 lei | 922.780 lei | 864.081 lei | 674.876 lei | 643.725 lei | 485.971 lei |
| Venituri totale | 1.541.032 lei | 1.497.082 lei | 1.463.150 lei | 1.469.870 lei | 1.340.030 lei | 1.065.994 lei | 976.175 lei | 864.082 lei | 674.918 lei | 643.872 lei | 485.973 lei |
| Cheltuieli totale | 1.370.253 lei | 1.368.196 lei | 1.325.429 lei | 1.351.413 lei | 1.233.337 lei | 1.017.118 lei | 898.417 lei | 707.299 lei | 524.403 lei | 621.362 lei | 470.631 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 144.119 lei | 88.320 lei | 126.408 lei | 106.237 lei | 94.569 lei | 39.493 lei | 67.935 lei | 146.937 lei | 143.002 lei | 18.568 lei | 12.930 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 144.119 lei | 88.320 lei | 126.408 lei | 106.237 lei | 94.569 lei | 39.493 lei | 67.935 lei | 146.937 lei | 143.002 lei | 18.568 lei | 12.930 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.981.024 lei | 1.989.587 lei | 2.086.797 lei | 1.713.142 lei | 1.431.205 lei | 1.342.281 lei | 1.192.644 lei | 846.805 lei | 599.318 lei | 321.131 lei | 233.717 lei |
| Datorii | 951.807 lei | 1.104.489 lei | 1.290.019 lei | 1.042.772 lei | 867.072 lei | 872.717 lei | 762.574 lei | 480.016 lei | 365.085 lei | 172.798 lei | 126.938 lei |
| Capitaluri proprii | 1.029.217 lei | 885.098 lei | 796.778 lei | 670.370 lei | 564.133 lei | 469.564 lei | 430.070 lei | 362.136 lei | 215.199 lei | 72.196 lei | 53.628 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Brașov (1 · 50%), apoi Tribunalul Brașov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Brașov | Brașov | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Parte civilă: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5448/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3986/338/2023 | Curtea de Apel Brașov | Penal | Apel | Intimat Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IDAR LUTEA SRL?
IDAR LUTEA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IDAR LUTEA SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Brașov (1) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des IDAR LUTEA SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și parte civilă?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.