CEMIT DEVELOPMENT SRL
CEMIT DEVELOPMENT SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 23367066. Cifră de afaceri 2025: 707.091 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 23367066
- Denumire
- CEMIT DEVELOPMENT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3331|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.02.2008
- Sediu
- ȘTIRBEI VODĂ, nr. 136, et. 1, CAMERA 3, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2011 Fabricarea gazelor industriale · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3521 Producția gazelor · rev. 3
Arată toate (40)
- 3522 Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 707.091 lei (-23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 0 lei · 2025 707,1 mii lei · maxim 2020 3,3 mil. lei · minim 2015 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 135,4 mii lei · 2025 216,9 mii lei · maxim 2019 1,2 mil. lei · minim 2016 −316,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 2 · maxim 2018 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 707.091 lei | 920.047 lei | 830.425 lei | 747.332 lei | 1.595.349 lei | 3.272.086 lei | 2.658.656 lei | 688.045 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Venituri totale | 715.861 lei | 946.776 lei | 866.585 lei | 827.788 lei | 1.618.571 lei | 3.410.669 lei | 4.021.551 lei | 811.455 lei | 908.277 lei | 138.415 lei | 502.532 lei |
| Cheltuieli totale | 482.033 lei | 660.940 lei | 515.931 lei | 729.745 lei | 1.300.765 lei | 2.372.346 lei | 2.826.016 lei | 530.373 lei | 886.270 lei | 455.146 lei | 367.131 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 216.921 lei | 212.837 lei | 294.363 lei | 51.569 lei | 241.870 lei | 878.323 lei | 1.176.983 lei | 281.082 lei | 22.007 lei | 0 lei | 135.401 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 316.731 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 216.921 lei | 212.837 lei | 294.363 lei | 51.569 lei | 241.870 lei | 878.323 lei | 1.176.983 lei | 281.082 lei | 22.007 lei | -316.731 lei | 135.401 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 316.282 lei | 358.139 lei | 579.056 lei | 564.989 lei | 1.327.293 lei | 1.884.886 lei | 2.637.676 lei | 3.214.351 lei | 3.282.371 lei | 2.935.769 lei | 2.754.469 lei |
| Datorii | 9.091.579 lei | 9.350.357 lei | 9.758.152 lei | 10.038.448 lei | 10.852.321 lei | 11.337.461 lei | 12.968.574 lei | 14.722.232 lei | 15.071.335 lei | 14.791.740 lei | 14.293.709 lei |
| Capitaluri proprii | -8.775.297 lei | -8.992.218 lei | -9.179.096 lei | -9.473.459 lei | -9.525.028 lei | -9.452.575 lei | -10.330.898 lei | -11.507.881 lei | -11.788.964 lei | -11.855.971 lei | -11.539.240 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CEMIT DEVELOPMENT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CEMIT DEVELOPMENT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CEMIT DEVELOPMENT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (ȘTIRBEI VODĂ, nr. 136, et. 1, CAMERA 3); numărul de înmatriculare e J|40|3331|2008, din 26.02.2008.
Ce cifră de afaceri a avut CEMIT DEVELOPMENT SRL în 2025?
707.091 lei, cu 23% sub 2024 (920.047 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 216.921 lei.
Câți salariați are CEMIT DEVELOPMENT SRL?
2 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CEMIT DEVELOPMENT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.