INTER TURIST SRL — dosare în instanță
Numele INTER TURIST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 08 octombrie 2026
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 2333060)
- CUI
- 2333060
- Denumire
- INTER TURIST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1810|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.11.1991
- Sediu
- GALICEA MARE, nr. 14, Municipiul Băilești, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
Arată toate (28)
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.030.172 lei (+33% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,5 mil. lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2023 5,6 mil. lei · minim 2017 3,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 29,2 mii lei · 2025 59,2 mii lei · maxim 2024 1,9 mil. lei · minim 2015 29,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 15 · maxim 2015 18 · minim 2021 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.030.172 lei | 3.787.377 lei | 5.647.681 lei | 4.209.561 lei | 3.966.576 lei | 5.064.992 lei | 3.551.305 lei | 3.383.439 lei | 3.264.288 lei | 3.597.345 lei | 3.457.906 lei |
| Venituri totale | 6.257.947 lei | 7.743.040 lei | 7.899.400 lei | 6.932.076 lei | 5.229.506 lei | 6.078.389 lei | 6.161.418 lei | 5.412.120 lei | 4.410.002 lei | 4.307.864 lei | 3.434.929 lei |
| Cheltuieli totale | 6.171.001 lei | 5.589.336 lei | 7.402.407 lei | 6.750.050 lei | 5.163.458 lei | 4.710.067 lei | 5.059.649 lei | 3.754.927 lei | 4.019.038 lei | 3.200.254 lei | 3.401.057 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 59.197 lei | 1.943.942 lei | 423.188 lei | 138.956 lei | 32.556 lei | 1.192.259 lei | 925.486 lei | 1.555.493 lei | 320.801 lei | 997.302 lei | 29.200 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 59.197 lei | 1.943.942 lei | 423.188 lei | 138.956 lei | 32.556 lei | 1.192.259 lei | 925.486 lei | 1.555.493 lei | 320.801 lei | 997.302 lei | 29.200 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.538.807 lei | 20.754.180 lei | 18.200.871 lei | 19.546.512 lei | 16.588.167 lei | 17.777.557 lei | 10.425.473 lei | 11.891.572 lei | 7.477.302 lei | 4.256.092 lei | 3.805.422 lei |
| Datorii | 6.434.986 lei | 6.504.421 lei | 5.337.868 lei | 6.628.572 lei | 3.998.834 lei | 4.816.690 lei | 1.856.222 lei | 1.466.781 lei | 2.472.622 lei | 632.093 lei | 1.757.444 lei |
| Capitaluri proprii | 6.562.792 lei | 8.192.254 lei | 6.248.312 lei | 5.827.482 lei | 4.982.399 lei | 4.815.893 lei | 3.678.361 lei | 3.665.898 lei | 1.438.303 lei | 3.164.067 lei | 984.855 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 13 | 16 | 18 | 13 | 16 | 15 | 14 | 16 | 15 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5033/183/2026 | Judecătoria Băilești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare INTER TURIST SRL?
INTER TURIST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des INTER TURIST SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.