FRS CRIMION SRL — dosare în instanță
Numele FRS CRIMION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 28 ianuarie 2026
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 23292702)
- CUI
- 23292702
- Denumire
- FRS CRIMION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|310|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.02.2008
- Sediu
- Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
Arată toate (32)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.950.456 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 476,2 mii lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2023 4,1 mil. lei · minim 2015 476,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,5 mii lei · 2025 −15,1 mii lei · maxim 2021 671,5 mii lei · minim 2025 −15,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 12 · maxim 2025 12 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.950.456 lei | 3.669.587 lei | 4.105.937 lei | 3.498.172 lei | 3.121.427 lei | 2.442.641 lei | 2.008.359 lei | 1.168.884 lei | 1.113.420 lei | 956.688 lei | 476.215 lei |
| Venituri totale | 3.921.178 lei | 3.692.196 lei | 4.097.980 lei | 3.532.032 lei | 3.123.246 lei | 2.434.438 lei | 2.061.134 lei | 1.206.815 lei | 1.111.356 lei | 971.894 lei | 486.249 lei |
| Cheltuieli totale | 3.934.883 lei | 3.606.156 lei | 3.742.069 lei | 2.952.742 lei | 2.425.262 lei | 2.026.156 lei | 1.810.324 lei | 1.142.888 lei | 962.428 lei | 800.903 lei | 484.369 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 65.257 lei | 315.062 lei | 549.548 lei | 671.495 lei | 385.583 lei | 230.718 lei | 51.936 lei | 136.437 lei | 143.244 lei | 1.467 lei |
| Pierdere netă | 15.063 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -15.063 lei | 65.257 lei | 315.062 lei | 549.548 lei | 671.495 lei | 385.583 lei | 230.718 lei | 51.936 lei | 136.437 lei | 143.244 lei | 1.467 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.947.074 lei | 2.115.060 lei | 2.051.938 lei | 2.162.800 lei | 2.032.404 lei | 1.211.537 lei | 812.543 lei | 611.947 lei | 445.455 lei | 379.772 lei | 265.324 lei |
| Datorii | 144.342 lei | 271.709 lei | 143.408 lei | 213.745 lei | 402.896 lei | 253.525 lei | 240.112 lei | 250.234 lei | 113.698 lei | 184.453 lei | 213.249 lei |
| Capitaluri proprii | 1.802.732 lei | 1.843.351 lei | 1.908.530 lei | 1.949.055 lei | 1.629.508 lei | 958.012 lei | 572.431 lei | 361.713 lei | 331.757 lei | 195.319 lei | 52.075 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 8 | 9 | 8 | 9 | 6 | 6 | 5 | 3 | 4 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 492/270/2026 | Judecătoria Onești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FRS CRIMION SRL?
FRS CRIMION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des FRS CRIMION SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.