CS GROUP - ROMANIA S.R.L.
CS GROUP - ROMANIA S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Craiova, Dolj, CUI 2316981. Cifră de afaceri 2025: 22.158.049 lei, 58 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 2316981
- Denumire
- CS GROUP - ROMANIA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|2041|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.11.1991
- Sediu
- Str. PĂCII, nr. 29, Municipiul Craiova, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
Arată toate (10)
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 22.158.049 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 12,8 mil. lei · 2025 22,2 mil. lei · maxim 2023 24 mil. lei · minim 2015 12,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 794 mii lei · 2025 226,5 mii lei · maxim 2023 2 mil. lei · minim 2024 −957,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 116 · 2025 58 · maxim 2015 116 · minim 2025 58.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 22.158.049 lei | 19.517.695 lei | 23.966.420 lei | 19.537.600 lei | 16.686.915 lei | 15.597.403 lei | 17.268.546 lei | 15.141.479 lei | 17.286.931 lei | 14.861.782 lei | 12.841.921 lei |
| Venituri totale | 21.996.696 lei | 20.849.665 lei | 25.270.482 lei | 20.916.692 lei | 17.237.305 lei | 15.390.801 lei | 16.458.958 lei | 16.306.916 lei | 17.474.414 lei | 15.875.844 lei | 14.577.604 lei |
| Cheltuieli totale | 21.724.147 lei | 21.807.108 lei | 22.970.423 lei | 19.515.778 lei | 15.807.585 lei | 14.640.704 lei | 14.558.011 lei | 15.187.646 lei | 16.713.056 lei | 14.570.239 lei | 13.369.716 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 226.469 lei | 0 lei | 2.000.356 lei | 1.218.402 lei | 1.104.764 lei | 608.236 lei | 1.615.139 lei | 935.619 lei | 600.905 lei | 1.191.642 lei | 794.012 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 957.443 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 226.469 lei | -957.443 lei | 2.000.356 lei | 1.218.402 lei | 1.104.764 lei | 608.236 lei | 1.615.139 lei | 935.619 lei | 600.905 lei | 1.191.642 lei | 794.012 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.338.872 lei | 10.361.216 lei | 14.563.336 lei | 15.194.450 lei | 12.094.819 lei | 10.277.024 lei | 9.669.514 lei | 11.006.430 lei | 8.220.364 lei | 7.576.627 lei | 7.309.875 lei |
| Datorii | 3.719.687 lei | 3.793.212 lei | 2.563.116 lei | 3.966.292 lei | 2.337.316 lei | 2.163.082 lei | 2.786.107 lei | 5.089.175 lei | 2.744.529 lei | 1.986.984 lei | 1.195.484 lei |
| Capitaluri proprii | 4.965.216 lei | 5.928.829 lei | 10.386.272 lei | 8.385.916 lei | 7.167.514 lei | 6.038.119 lei | 5.429.883 lei | 4.314.743 lei | 3.879.123 lei | 4.278.219 lei | 3.875.669 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 58 | 78 | 88 | 86 | 87 | 86 | 83 | 86 | 101 | 115 | 116 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CS GROUP - ROMANIA S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CS GROUP - ROMANIA S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CS GROUP - ROMANIA S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Craiova, județul Dolj (Str. PĂCII, nr. 29); numărul de înmatriculare e J|16|2041|1991, din 13.11.1991.
Ce cifră de afaceri a avut CS GROUP - ROMANIA S.R.L. în 2025?
22.158.049 lei, cu 14% peste 2024 (19.517.695 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 226.469 lei.
Câți salariați are CS GROUP - ROMANIA S.R.L.?
58 salariați în medie în 2025 (78 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CS GROUP - ROMANIA S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.