DURALIS STAR SRL — dosare în instanță
Numele DURALIS STAR SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 06 mai 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 23012497)
- CUI
- 23012497
- Denumire
- DURALIS STAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|30|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.01.2008
- Sediu
- B-dul POITIERS, nr. 49, bl. B2,Tr3, et. 2, ap. 10, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 222.133 lei (-24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 120,7 mii lei · 2025 222,1 mii lei · maxim 2017 551,2 mii lei · minim 2015 120,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −48,6 mii lei · 2025 −30,5 mii lei · maxim 2023 160,9 mii lei · minim 2022 −860,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2017 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 222.133 lei | 291.728 lei | 450.399 lei | 450.001 lei | 444.986 lei | 210.502 lei | 145.749 lei | 285.567 lei | 551.151 lei | 363.957 lei | 120.660 lei |
| Venituri totale | 222.133 lei | 291.984 lei | 450.399 lei | 450.321 lei | 1.147.038 lei | 212.324 lei | 146.480 lei | 288.110 lei | 551.188 lei | 363.957 lei | 120.660 lei |
| Cheltuieli totale | 247.377 lei | 261.524 lei | 285.000 lei | 1.306.189 lei | 1.212.609 lei | 191.673 lei | 138.047 lei | 335.281 lei | 1.126.500 lei | 300.371 lei | 165.680 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 27.540 lei | 160.895 lei | 0 lei | 0 lei | 18.528 lei | 6.968 lei | 0 lei | 0 lei | 52.667 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 30.524 lei | 0 lei | 0 lei | 860.371 lei | 70.043 lei | 0 lei | 0 lei | 50.052 lei | 582.551 lei | 0 lei | 48.640 lei |
| Rezultat net | -30.524 lei | 27.540 lei | 160.895 lei | -860.371 lei | -70.043 lei | 18.528 lei | 6.968 lei | -50.052 lei | -582.551 lei | 52.667 lei | -48.640 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 675.631 lei | 673.384 lei | 651.481 lei | 578.235 lei | 1.146.404 lei | 1.398.244 lei | 726.116 lei | 263.352 lei | 54.647 lei | 632.791 lei | 458.193 lei |
| Datorii | 2.213.905 lei | 2.176.826 lei | 2.182.462 lei | 2.270.112 lei | 1.977.910 lei | 2.159.707 lei | 1.506.106 lei | 1.050.310 lei | 791.554 lei | 787.147 lei | 665.216 lei |
| Capitaluri proprii | -1.538.274 lei | -1.503.442 lei | -1.530.981 lei | -1.691.877 lei | -831.506 lei | -761.463 lei | -779.990 lei | -786.958 lei | -736.907 lei | -154.356 lei | -207.023 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Debitor: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 13676/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 38196/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 21077/245/2026 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Petent |
| 38352/245/2026 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DURALIS STAR SRL?
DURALIS STAR SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des DURALIS STAR SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, debitor și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.