HELIOS SERVICE SRL — dosare în instanță
Numele HELIOS SERVICE SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 05 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 22975723)
- CUI
- 22975723
- Denumire
- HELIOS SERVICE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|1099|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.12.2007
- Sediu
- MOLDOVEI, nr. 31, T.29 - P.149/1/1, Municipiul Focșani, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (34)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 39.849.513 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,7 mil. lei · 2025 39,8 mil. lei · maxim 2024 41,4 mil. lei · minim 2015 5,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −53,5 mii lei · 2025 620,1 mii lei · maxim 2023 1,5 mil. lei · minim 2015 −53,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 26 · maxim 2024 26 · minim 2019 19.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 39.849.513 lei | 41.384.175 lei | 38.706.981 lei | 31.209.449 lei | 33.282.020 lei | 23.743.195 lei | 25.259.008 lei | 18.662.796 lei | 12.000.753 lei | 7.688.254 lei | 5.713.383 lei |
| Venituri totale | 40.120.497 lei | 41.696.215 lei | 39.759.532 lei | 32.214.399 lei | 34.379.833 lei | 24.465.664 lei | 25.629.773 lei | 19.200.508 lei | 12.048.662 lei | 7.942.408 lei | 5.886.971 lei |
| Cheltuieli totale | 39.420.690 lei | 40.270.348 lei | 37.980.924 lei | 31.023.262 lei | 33.314.717 lei | 23.951.036 lei | 25.053.824 lei | 18.761.538 lei | 11.997.387 lei | 7.889.773 lei | 5.940.437 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 620.149 lei | 1.262.154 lei | 1.527.135 lei | 1.084.930 lei | 936.839 lei | 453.329 lei | 509.650 lei | 382.326 lei | 44.341 lei | 52.635 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 53.466 lei |
| Rezultat net | 620.149 lei | 1.262.154 lei | 1.527.135 lei | 1.084.930 lei | 936.839 lei | 453.329 lei | 509.650 lei | 382.326 lei | 44.341 lei | 52.635 lei | -53.466 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.781.271 lei | 8.621.670 lei | 7.886.490 lei | 5.741.531 lei | 5.834.419 lei | 3.326.151 lei | 2.626.025 lei | 1.906.027 lei | 1.536.428 lei | 1.647.870 lei | 1.556.748 lei |
| Datorii | 2.153.927 lei | 5.573.227 lei | 5.041.801 lei | 2.647.063 lei | 3.809.568 lei | 1.408.972 lei | 1.220.405 lei | 952.153 lei | 974.784 lei | 1.130.567 lei | 1.093.579 lei |
| Capitaluri proprii | 3.490.156 lei | 2.870.007 lei | 2.607.853 lei | 3.080.718 lei | 1.995.788 lei | 1.858.950 lei | 1.405.620 lei | 943.971 lei | 561.644 lei | 517.303 lei | 463.169 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 26 | 24 | 21 | 21 | 21 | 19 | 20 | 20 | 21 | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 22069/231/2023 | Curtea de Apel Galați | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat Pârât |
| 1749/231/2022 | Tribunalul Vrancea | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare HELIOS SERVICE SRL?
HELIOS SERVICE SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des HELIOS SERVICE SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Galați (1) și Tribunalul Vrancea (1).
În ce calitate apare cel mai des HELIOS SERVICE SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.