GRUPINSTAL SRL — dosare în instanță
Numele GRUPINSTAL SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 21 februarie 2014
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 22975685)
- CUI
- 22975685
- Denumire
- GRUPINSTAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|1235|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.12.2007
- Sediu
- Drumul Gării, nr. 186 B, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Arată toate (7)
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.299.565 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 7,3 mil. lei · maxim 2025 7,3 mil. lei · minim 2015 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 171,4 mii lei · 2025 154,5 mii lei · maxim 2016 374,7 mii lei · minim 2023 34,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 24 · maxim 2020 28 · minim 2015 12.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.299.565 lei | 6.715.971 lei | 6.125.367 lei | 4.938.015 lei | 4.643.902 lei | 4.767.532 lei | 2.908.810 lei | 2.210.200 lei | 1.546.759 lei | 1.814.749 lei | 1.537.383 lei |
| Venituri totale | 7.129.797 lei | 6.486.543 lei | 7.269.557 lei | 5.437.374 lei | 5.013.767 lei | 4.665.731 lei | 2.950.942 lei | 2.357.269 lei | 1.612.710 lei | 2.074.039 lei | 1.537.468 lei |
| Cheltuieli totale | 6.939.048 lei | 6.189.808 lei | 7.217.062 lei | 5.083.014 lei | 4.618.291 lei | 4.414.988 lei | 2.709.332 lei | 2.225.998 lei | 1.403.690 lei | 1.635.236 lei | 1.333.018 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 154.459 lei | 229.864 lei | 34.073 lei | 310.758 lei | 353.662 lei | 203.614 lei | 212.467 lei | 109.048 lei | 194.830 lei | 374.673 lei | 171.427 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 154.459 lei | 229.864 lei | 34.073 lei | 310.758 lei | 353.662 lei | 203.614 lei | 212.467 lei | 109.048 lei | 194.830 lei | 374.673 lei | 171.427 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.309.435 lei | 5.951.873 lei | 4.488.794 lei | 3.949.045 lei | 3.927.793 lei | 1.757.007 lei | 3.014.489 lei | 1.472.340 lei | 939.750 lei | 1.223.375 lei | 1.218.032 lei |
| Datorii | 3.486.527 lei | 5.283.424 lei | 3.896.719 lei | 2.954.269 lei | 3.243.775 lei | 1.268.756 lei | 2.437.209 lei | 1.085.527 lei | 661.985 lei | 549.387 lei | 743.314 lei |
| Capitaluri proprii | 822.908 lei | 668.449 lei | 592.075 lei | 994.776 lei | 684.018 lei | 488.251 lei | 577.280 lei | 386.813 lei | 277.765 lei | 673.988 lei | 474.718 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 24 | 24 | 23 | 25 | 27 | 28 | 22 | 16 | 13 | 25 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2014: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1090/288/2026 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Civil | Fond | Petent |
| 2570/63/2014 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2570/63/2014/a26 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GRUPINSTAL SRL?
GRUPINSTAL SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GRUPINSTAL SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dolj (2) și Judecătoria Râmnicu Vâlcea (1).
În ce calitate apare cel mai des GRUPINSTAL SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 11 octombrie 2026.