PHOENIX RECICLYNG SRL
PHOENIX RECICLYNG SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Mediaș, Sibiu, CUI 22935311. Cifră de afaceri 2025: 792.091 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 22935311
- Denumire
- PHOENIX RECICLYNG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|2010|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.12.2007
- Sediu
- Str. TURDA, nr. 10, sc. C, ap. 19, Municipiul Mediaș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
Arată toate (14)
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 792.091 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 688,6 mii lei · 2025 792,1 mii lei · maxim 2022 2,4 mil. lei · minim 2015 688,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 68,5 mii lei · 2025 135,6 mii lei · maxim 2022 1,2 mil. lei · minim 2015 68,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 6 · maxim 2015 8 · minim 2020 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 792.091 lei | 892.837 lei | 959.614 lei | 2.404.541 lei | 1.585.967 lei | 817.651 lei | 1.103.306 lei | 1.168.129 lei | 1.270.330 lei | 901.062 lei | 688.647 lei |
| Venituri totale | 796.849 lei | 896.069 lei | 966.669 lei | 2.408.978 lei | 1.614.990 lei | 824.129 lei | 1.112.138 lei | 1.167.441 lei | 1.280.633 lei | 904.370 lei | 762.953 lei |
| Cheltuieli totale | 640.990 lei | 661.810 lei | 679.347 lei | 1.167.613 lei | 674.573 lei | 390.123 lei | 483.274 lei | 641.655 lei | 665.741 lei | 709.512 lei | 679.459 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 135.582 lei | 210.589 lei | 279.715 lei | 1.219.574 lei | 925.429 lei | 426.278 lei | 617.761 lei | 514.084 lei | 597.940 lei | 159.907 lei | 68.531 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 135.582 lei | 210.589 lei | 279.715 lei | 1.219.574 lei | 925.429 lei | 426.278 lei | 617.761 lei | 514.084 lei | 597.940 lei | 159.907 lei | 68.531 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 910.254 lei | 2.079.921 lei | 1.468.549 lei | 2.134.926 lei | 1.301.301 lei | 769.918 lei | 894.356 lei | 1.037.064 lei | 1.188.063 lei | 857.198 lei | 733.719 lei |
| Datorii | 671.000 lei | 1.596.250 lei | 689.275 lei | 642.270 lei | 92.264 lei | 70.558 lei | 83.636 lei | 113.949 lei | 129.117 lei | 180.482 lei | 206.410 lei |
| Capitaluri proprii | 239.254 lei | 483.671 lei | 779.274 lei | 1.492.656 lei | 1.209.037 lei | 699.360 lei | 810.720 lei | 923.115 lei | 1.058.946 lei | 676.716 lei | 527.309 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 7 | 7 | 3 | 2 | 5 | 6 | 6 | 7 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PHOENIX RECICLYNG SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PHOENIX RECICLYNG SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PHOENIX RECICLYNG SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Mediaș, județul Sibiu (Str. TURDA, nr. 10, sc. C, ap. 19); numărul de înmatriculare e J|32|2010|2007, din 13.12.2007.
Ce cifră de afaceri a avut PHOENIX RECICLYNG SRL în 2025?
792.091 lei, cu 11% sub 2024 (892.837 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 135.582 lei.
Câți salariați are PHOENIX RECICLYNG SRL?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PHOENIX RECICLYNG SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.