CARPETA.RO GRUP SRL — dosare în instanță
Numele CARPETA.RO GRUP SRL apare în 11 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 03 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 17 iulie 2024
- Ultima activitate
- 03 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 6 din 11 dosare cu calitate cunoscută (55%)
Din registrul firmelor (CUI 22934430)
- CUI
- 22934430
- Denumire
- CARPETA.RO GRUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|3487|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.12.2007
- Sediu
- Str. MOVILĂ PĂCUREȚI, nr. 2-4, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare · rev. 3
- 1393 Fabricarea de covoare și mochete · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
Arată toate (16)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 20.552.914 lei (-19% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 18,8 mil. lei · 2024 20,6 mil. lei · maxim 2021 29,6 mil. lei · minim 2015 18,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2024 538,5 mii lei · maxim 2017 2,8 mil. lei · minim 2024 538,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 49 · 2024 38 · maxim 2015 49 · minim 2024 38.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 20.552.914 lei | 25.345.996 lei | 25.230.970 lei | 29.601.194 lei | fără bilanț | 26.531.860 lei | 22.247.091 lei | 23.109.541 lei | 21.878.838 lei | 18.761.083 lei |
| Venituri totale | 20.591.672 lei | 25.345.996 lei | 25.230.970 lei | 29.637.763 lei | fără bilanț | 26.540.189 lei | 22.415.410 lei | 23.118.486 lei | 21.966.739 lei | 18.799.429 lei |
| Cheltuieli totale | 19.918.725 lei | 24.579.042 lei | 23.954.436 lei | 27.247.988 lei | fără bilanț | 23.517.425 lei | 19.556.435 lei | 19.785.710 lei | 19.243.693 lei | 17.260.487 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 538.452 lei | 644.242 lei | 1.112.304 lei | 2.081.030 lei | fără bilanț | 2.624.693 lei | 2.510.955 lei | 2.795.551 lei | 2.259.070 lei | 1.284.214 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 538.452 lei | 644.242 lei | 1.112.304 lei | 2.081.030 lei | fără bilanț | 2.624.693 lei | 2.510.955 lei | 2.795.551 lei | 2.259.070 lei | 1.284.214 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 21.930.547 lei | 22.626.453 lei | 22.617.397 lei | 22.661.278 lei | fără bilanț | 16.165.556 lei | 14.649.633 lei | 13.426.746 lei | 11.527.297 lei | 4.925.865 lei |
| Datorii | 9.535.676 lei | 10.744.034 lei | 10.579.220 lei | 10.935.405 lei | fără bilanț | 8.534.629 lei | 7.943.399 lei | 8.231.467 lei | 8.127.869 lei | 3.285.508 lei |
| Capitaluri proprii | 12.394.871 lei | 11.882.419 lei | 12.038.177 lei | 11.725.873 lei | fără bilanț | 7.630.927 lei | 6.706.234 lei | 5.195.279 lei | 3.399.428 lei | 1.640.357 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 38 | 47 | 47 | 49 | fără bilanț | 46 | 45 | 49 | 44 | 49 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 7 instanțe în 5 județe
Cele mai multe la Judecătoria Iași (3 · 27%). Primele 3 instanțe adună 64%; celelalte 4 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 3 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Alba Iulia | Alba | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sibiu | Sibiu | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 6
- Pârât: 3
- Contestator: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Civil: 6
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Proprietate intelectuală: 1
Stadii procesuale
- Fond: 10
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 3
- 2026: 6
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 45357/245/2026 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 45352/245/2026 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 6478/99/2026 | Tribunalul Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 2988/3/2026 | Tribunalul București | Proprietate intelectuală | Fond | Pârât |
| 19306/306/2025 | Judecătoria Sibiu | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 16867/211/2024 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 16186/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 28864/245/2024 | Tribunalul Iași | Civil | Apel | Intimat |
| 29772/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Contestator |
| 24918/300/2025 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 8871/176/2026/a1 | Judecătoria Alba Iulia | Civil | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CARPETA.RO GRUP SRL?
CARPETA.RO GRUP SRL apare în 11 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 03 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CARPETA.RO GRUP SRL?
Cel mai des la Judecătoria Iași (3), Tribunalul Iași (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des CARPETA.RO GRUP SRL?
Cel mai des ca debitor (6 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, pârât, contestator și intimat?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 04 noiembrie 2026.