WESTFLEISCH ROMANIA SRL — dosare în instanță
Numele WESTFLEISCH ROMANIA SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 08 iulie 2009
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 22918469)
- CUI
- 22918469
- Denumire
- WESTFLEISCH ROMÂNIA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|2179|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.12.2007
- Sediu
- Str. INDUSTRIEI, nr. 4, et. 2, CAM.206, Municipiul Târnăveni, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
Arată toate (13)
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 272.903.903 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 147,2 mil. lei · 2025 272,9 mil. lei · maxim 2022 309,7 mil. lei · minim 2018 113,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,5 mil. lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2020 10,7 mil. lei · minim 2017 −6,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 136 · 2025 124 · maxim 2016 167 · minim 2018 91.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 272.903.903 lei | 295.288.333 lei | 306.040.136 lei | 309.705.675 lei | 223.839.650 lei | 247.328.256 lei | 193.902.230 lei | 113.744.179 lei | 129.548.796 lei | 166.188.668 lei | 147.154.958 lei |
| Venituri totale | 273.310.620 lei | 296.335.175 lei | 306.673.260 lei | 310.626.759 lei | 224.331.078 lei | 248.098.979 lei | 196.198.205 lei | 114.196.292 lei | 133.355.498 lei | 167.141.853 lei | 147.463.525 lei |
| Cheltuieli totale | 266.427.689 lei | 288.937.218 lei | 299.022.257 lei | 309.168.305 lei | 219.807.610 lei | 235.847.747 lei | 200.992.446 lei | 105.392.654 lei | 139.599.012 lei | 167.683.245 lei | 143.178.310 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 4.141.932 lei | 4.438.216 lei | 6.571.001 lei | 664.951 lei | 3.752.997 lei | 10.739.943 lei | 0 lei | 8.141.951 lei | 0 lei | 0 lei | 3.515.407 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 4.794.241 lei | 0 lei | 6.243.514 lei | 695.103 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 4.141.932 lei | 4.438.216 lei | 6.571.001 lei | 664.951 lei | 3.752.997 lei | 10.739.943 lei | -4.794.241 lei | 8.141.951 lei | -6.243.514 lei | -695.103 lei | 3.515.407 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 41.897.841 lei | 36.709.360 lei | 36.692.655 lei | 45.696.270 lei | 40.743.374 lei | 46.173.504 lei | 34.259.609 lei | 20.671.213 lei | 16.374.127 lei | 25.601.202 lei | 14.742.597 lei |
| Datorii | 16.993.558 lei | 16.112.754 lei | 26.090.311 lei | 31.836.664 lei | 29.808.333 lei | 38.938.232 lei | 37.169.511 lei | 19.270.028 lei | 23.111.977 lei | 26.363.100 lei | 14.964.189 lei |
| Capitaluri proprii | 24.453.515 lei | 20.311.583 lei | 10.478.118 lei | 11.320.242 lei | 10.655.291 lei | 6.902.294 lei | -3.837.649 lei | 956.592 lei | -7.185.359 lei | -941.849 lei | -269.582 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 124 | 123 | 130 | 126 | 135 | 143 | 112 | 91 | 137 | 167 | 136 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul Mureș (2 · 40%), apoi Curtea de Apel Târgu Mureș (1), Tribunalul Alba (1) și Tribunalul Brașov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Alba | Alba | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Reclamant: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Insolvență: 2
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2009: 1
- 2016: 1
- 2024: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6848/102/2024 | Tribunalul Mureș | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 181/43/2024 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3232/107/2009 | Tribunalul Alba | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 181/43/2024* | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Reclamant |
| 3821/62/2016 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare WESTFLEISCH ROMANIA SRL?
WESTFLEISCH ROMANIA SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des WESTFLEISCH ROMANIA SRL?
Cel mai des la Tribunalul Mureș (2), Curtea de Apel Târgu Mureș (1) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des WESTFLEISCH ROMANIA SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, reclamant și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.