VIMERCATI EAST EUROPE SRL — dosare în instanță
Numele VIMERCATI EAST EUROPE SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 24 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 22916476)
- CUI
- 22916476
- Denumire
- VIMERCATI EAST EUROPE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|2165|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.12.2007
- Sediu
- Gării, nr. 100, complexul de clădiri C1-C2-C3-C4, Sat Hemeiuș, Comuna Hemeiuș, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 287.469.906 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 113,6 mil. lei · 2025 287,5 mil. lei · maxim 2018 367,7 mil. lei · minim 2015 113,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 14,6 mil. lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2018 52,8 mil. lei · minim 2025 1,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 500 · 2025 657 · maxim 2018 772 · minim 2015 500.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 287.469.906 lei | 315.541.484 lei | 360.821.657 lei | 328.447.297 lei | 335.129.234 lei | 280.868.770 lei | 338.836.897 lei | 367.667.023 lei | 312.955.308 lei | 185.476.485 lei | 113.554.466 lei |
| Venituri totale | 293.822.639 lei | 348.736.261 lei | 369.206.163 lei | 340.906.704 lei | 337.665.659 lei | 282.126.028 lei | 342.468.914 lei | 372.928.604 lei | 316.547.582 lei | 189.568.589 lei | 116.266.138 lei |
| Cheltuieli totale | 290.211.703 lei | 335.932.019 lei | 350.583.866 lei | 319.674.144 lei | 296.557.782 lei | 239.702.086 lei | 285.969.145 lei | 311.477.278 lei | 274.372.398 lei | 162.187.883 lei | 99.506.714 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.677.803 lei | 10.880.150 lei | 15.773.109 lei | 19.023.006 lei | 36.971.980 lei | 36.817.453 lei | 49.055.263 lei | 52.803.376 lei | 36.663.300 lei | 23.208.141 lei | 14.589.305 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.677.803 lei | 10.880.150 lei | 15.773.109 lei | 19.023.006 lei | 36.971.980 lei | 36.817.453 lei | 49.055.263 lei | 52.803.376 lei | 36.663.300 lei | 23.208.141 lei | 14.589.305 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 224.793.828 lei | 213.064.510 lei | 189.884.037 lei | 181.464.688 lei | 150.029.376 lei | 148.959.485 lei | 153.678.201 lei | 141.515.432 lei | 126.188.609 lei | 76.021.172 lei | 60.119.853 lei |
| Datorii | 166.111.273 lei | 140.550.944 lei | 111.544.208 lei | 105.747.537 lei | 73.641.963 lei | 71.006.551 lei | 54.401.556 lei | 53.404.291 lei | 72.242.044 lei | 45.082.741 lei | 38.367.465 lei |
| Capitaluri proprii | 58.682.555 lei | 72.513.566 lei | 78.339.829 lei | 75.717.151 lei | 76.387.413 lei | 77.952.934 lei | 99.276.645 lei | 88.111.141 lei | 53.946.565 lei | 30.938.431 lei | 21.752.388 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 657 | 697 | 737 | 733 | 755 | 666 | 738 | 772 | 765 | 580 | 500 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Bacău (2). Un dosar e la Tribunalul Bacău.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Bacău | Bacău | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Bacău | Bacău | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Penal: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 14952/180/2026 | Judecătoria Bacău | Penal | Fond | Intimat |
| 23763/180/2025 | Judecătoria Bacău | Penal | Fond | Intimat |
| 2928/110/2026 | Tribunalul Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VIMERCATI EAST EUROPE SRL?
VIMERCATI EAST EUROPE SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VIMERCATI EAST EUROPE SRL?
Cel mai des la Judecătoria Bacău (2) și Tribunalul Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des VIMERCATI EAST EUROPE SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.