SADRAS SRL

SADRAS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Turda, Cluj, CUI 22565596. Cifră de afaceri 2025: 311.725 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
22565596
Denumire
SADRAS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|12|4430|2007
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
15.10.2007
Sediu
P-ța BASARABIEI, nr. 4, Municipiul Turda, Cluj
Activități autorizate (CAEN)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
Arată toate (91)
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase · rev. 2
  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare · rev. 2
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 2
  • 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
  • 3512 Transportul energiei electrice · rev. 2
  • 3513 Distribuția energiei electrice · rev. 2
  • 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · rev. 2
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
  • 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
  • 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
  • 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
  • 8292 Activități de ambalare · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 2
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
  • 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
  • 9525 Repararea ceasurilor și a bijuteriilor · rev. 2
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare · rev. 2
  • 9604 Activități de întreținere corporală · rev. 2
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 311.725 lei (+54% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 216,4 mii lei · 2025 311,7 mii lei · maxim 2025 311,7 mii lei · minim 2018 167,1 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 70,5 mii lei · 2025 75,7 mii lei · maxim 2017 92,2 mii lei · minim 2018 −2,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă311.725 lei202.818 lei261.235 lei296.129 lei291.454 lei218.765 lei200.392 lei167.129 lei219.226 lei216.193 lei216.396 lei
Venituri totale316.518 lei202.819 lei261.237 lei296.667 lei291.455 lei219.166 lei200.395 lei170.729 lei234.626 lei216.391 lei217.802 lei
Cheltuieli totale226.916 lei187.254 lei188.179 lei217.832 lei224.345 lei160.181 lei185.668 lei171.876 lei140.208 lei137.097 lei140.812 lei
Rezultat
Profit net75.704 lei13.448 lei70.858 lei75.946 lei64.228 lei56.941 lei12.865 lei0 lei92.226 lei72.775 lei70.457 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei2.818 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net75.704 lei13.448 lei70.858 lei75.946 lei64.228 lei56.941 lei12.865 lei-2.818 lei92.226 lei72.775 lei70.457 lei
Bilanț
Active totale669.727 lei769.859 lei460.884 lei587.989 lei495.433 lei538.881 lei512.710 lei519.861 lei496.951 lei392.706 lei404.831 lei
Datorii306.380 lei482.216 lei174.618 lei287.097 lei197.916 lei305.592 lei337.405 lei357.420 lei331.693 lei319.618 lei17.074 lei
Capitaluri proprii363.347 lei287.643 lei286.266 lei300.892 lei297.517 lei233.289 lei175.305 lei162.441 lei165.258 lei73.088 lei387.757 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11111112212

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este SADRAS SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, SADRAS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul SADRAS SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Turda, județul Cluj (P-ța BASARABIEI, nr. 4); numărul de înmatriculare e J|12|4430|2007, din 15.10.2007.

Ce cifră de afaceri a avut SADRAS SRL în 2025?

311.725 lei, cu 54% peste 2024 (202.818 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 75.704 lei.

Câți salariați are SADRAS SRL?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre SADRAS SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.