IOANIM CONSULTING SRL — dosare în instanță
Numele IOANIM CONSULTING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 29 mai 2023
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 22541830)
- CUI
- 22541830
- Denumire
- IOANIM CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|2714|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.10.2007
- Sediu
- Str. PICTOR LUCHIAN, nr. 1A, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (32)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 6420 Activități ale holdingurilor · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7010 Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 0 lei (-100% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 37,7 mii lei · 2025 0 lei · maxim 2018 141,3 mii lei · minim 2023 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,5 mii lei · 2025 899 lei · maxim 2020 799,2 mii lei · minim 2021 −684,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2023 0 · maxim 2017 3 · minim 2023 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 0 lei | 1.300 lei | 0 lei | 18.200 lei | — | 114.622 lei | — | 141.294 lei | 50.159 lei | 122.715 lei | 37.656 lei |
| Venituri totale | 1.070 lei | 1.300 lei | 0 lei | 18.200 lei | 19.568 lei | 114.622 lei | 0 lei | 141.304 lei | 58.263 lei | 122.715 lei | 40.656 lei |
| Cheltuieli totale | 0 lei | 0 lei | 101 lei | 8.784 lei | 704.438 lei | -684.595 lei | 8.007 lei | 62.503 lei | 52.933 lei | 111.998 lei | 37.955 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 899 lei | 1.096 lei | 0 lei | 8.870 lei | 0 lei | 799.217 lei | 0 lei | 77.338 lei | 3.582 lei | 7.238 lei | 1.481 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 101 lei | 0 lei | 684.870 lei | 0 lei | 8.007 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 899 lei | 1.096 lei | -101 lei | 8.870 lei | -684.870 lei | 799.217 lei | -8.007 lei | 77.338 lei | 3.582 lei | 7.238 lei | 1.481 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 125.140 lei | 348.221 lei | 280.917 lei | 280.897 lei | 291.926 lei | 450.965 lei | 350.716 lei | 354.655 lei | 449.557 lei | 399.423 lei | 386.737 lei |
| Datorii | 17.122 lei | 241.102 lei | 174.894 lei | 174.772 lei | 194.671 lei | -465.350 lei | 233.617 lei | 229.549 lei | 151.127 lei | 146.524 lei | 123.077 lei |
| Capitaluri proprii | 108.018 lei | 107.119 lei | 106.023 lei | 106.125 lei | 97.255 lei | 896.747 lei | 97.531 lei | 105.538 lei | 28.200 lei | 121.477 lei | 114.238 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Tribunalul Brașov (2). Un dosar e la Curtea de Apel Brașov.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel Brașov | Brașov | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Contestator: 1
- Creditor: 1
- Intimat Inculpat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2523/62/2023 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4349/62/2021 | Curtea de Apel Brașov | Penal | Apel | Intimat Inculpat |
| 2523/62/2023/a3 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IOANIM CONSULTING SRL?
IOANIM CONSULTING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IOANIM CONSULTING SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brașov (2) și Curtea de Apel Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des IOANIM CONSULTING SRL?
Cel mai des ca contestator (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator, creditor și intimat?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.