FEROPLAST SRL
FEROPLAST SRL: firmă în funcțiune din Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj, CUI 22495547. Cifră de afaceri 2025: 7.184.849 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 22495547
- Denumire
- FEROPLAST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1915|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.10.2007
- Sediu
- AEROPORTULUI, nr. 199D, Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
Arată toate (16)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.184.849 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,4 mil. lei · 2025 7,2 mil. lei · maxim 2025 7,2 mil. lei · minim 2015 3,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 38,2 mii lei · 2025 226,6 mii lei · maxim 2025 226,6 mii lei · minim 2019 17,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 5 · maxim 2017 10 · minim 2023 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.184.849 lei | 6.881.063 lei | 7.135.382 lei | 6.152.243 lei | 6.718.838 lei | 5.871.625 lei | 5.011.394 lei | 4.353.147 lei | 5.026.232 lei | 4.287.218 lei | 3.423.385 lei |
| Venituri totale | 7.259.844 lei | 7.084.985 lei | 7.653.581 lei | 6.385.571 lei | 6.727.421 lei | 5.879.069 lei | 5.114.806 lei | 4.666.765 lei | 5.065.274 lei | 4.290.737 lei | 3.508.839 lei |
| Cheltuieli totale | 6.963.001 lei | 6.806.757 lei | 7.501.103 lei | 6.229.197 lei | 6.603.541 lei | 5.709.361 lei | 5.050.668 lei | 4.589.646 lei | 4.940.252 lei | 4.190.950 lei | 3.460.403 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 226.620 lei | 223.138 lei | 116.217 lei | 114.822 lei | 86.483 lei | 129.722 lei | 17.432 lei | 59.326 lei | 102.110 lei | 81.550 lei | 38.165 lei |
| Pierdere netă | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Rezultat net | 226.620 lei | 223.138 lei | 116.217 lei | 114.822 lei | 86.483 lei | 129.722 lei | 17.432 lei | 59.326 lei | 102.110 lei | 81.550 lei | 38.165 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.340.774 lei | 2.419.305 lei | 2.776.233 lei | 2.140.159 lei | 2.307.224 lei | 2.023.648 lei | 1.921.632 lei | 1.833.561 lei | 2.096.880 lei | 1.968.880 lei | 1.642.338 lei |
| Datorii | 2.113.914 lei | 2.195.927 lei | 2.659.776 lei | 2.025.097 lei | 2.213.872 lei | 1.648.353 lei | 1.316.658 lei | 984.334 lei | 1.286.979 lei | 1.258.816 lei | 778.097 lei |
| Capitaluri proprii | 226.860 lei | 223.378 lei | 116.457 lei | 115.062 lei | 93.352 lei | 375.295 lei | 604.974 lei | 849.227 lei | 809.901 lei | 707.791 lei | 864.241 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 6 | 9 | 6 | 6 | 8 | 10 | 8 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- FEROPLAST SRL — 7 dosare
Întrebări frecvente
Este FEROPLAST SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FEROPLAST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FEROPLAST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cârcea, Comuna Cârcea, județul Dolj (AEROPORTULUI, nr. 199D); numărul de înmatriculare e J|16|1915|2007, din 02.10.2007.
Ce cifră de afaceri a avut FEROPLAST SRL în 2025?
7.184.849 lei, cu 4% peste 2024 (6.881.063 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 226.620 lei.
Câți salariați are FEROPLAST SRL?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FEROPLAST SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.