RINADI SRL — dosare în instanță
Numele RINADI SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 23 aprilie 2026
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 22356085)
- CUI
- 22356085
- Denumire
- RINADI SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1476|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.09.2007
- Sediu
- CARPENULUI, nr. 12, Municipiul Mediaș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (9)
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.695.405 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 5,7 mil. lei · maxim 2023 6,2 mil. lei · minim 2015 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 170,2 mii lei · 2025 995,7 mii lei · maxim 2025 995,7 mii lei · minim 2021 −67,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 17 · maxim 2023 17 · minim 2015 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.695.405 lei | 4.808.647 lei | 6.185.202 lei | 4.710.116 lei | 3.216.852 lei | 3.097.488 lei | 3.034.801 lei | 2.973.027 lei | 2.704.946 lei | 2.355.550 lei | 2.312.339 lei |
| Venituri totale | 6.954.635 lei | 5.809.543 lei | 7.356.008 lei | 5.688.471 lei | 3.850.284 lei | 4.235.646 lei | 4.074.765 lei | 3.806.709 lei | 3.231.912 lei | 2.774.713 lei | 2.778.846 lei |
| Cheltuieli totale | 5.873.241 lei | 5.172.639 lei | 6.350.670 lei | 4.666.620 lei | 3.888.393 lei | 3.981.098 lei | 3.696.939 lei | 3.526.331 lei | 3.142.126 lei | 2.667.282 lei | 2.608.611 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 995.710 lei | 622.814 lei | 946.979 lei | 864.452 lei | 0 lei | 237.200 lei | 377.826 lei | 273.166 lei | 89.786 lei | 107.431 lei | 170.235 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 67.050 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 995.710 lei | 622.814 lei | 946.979 lei | 864.452 lei | -67.050 lei | 237.200 lei | 377.826 lei | 273.166 lei | 89.786 lei | 107.431 lei | 170.235 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.276.875 lei | 5.747.095 lei | 5.224.524 lei | 4.000.438 lei | 3.195.048 lei | 3.330.086 lei | 3.163.461 lei | 2.842.455 lei | 2.507.048 lei | 2.147.926 lei | 2.222.153 lei |
| Datorii | 1.433.029 lei | 883.630 lei | 1.083.874 lei | 806.767 lei | 1.365.830 lei | 1.433.818 lei | 1.499.108 lei | 1.523.085 lei | 1.428.003 lei | 1.125.823 lei | 1.277.376 lei |
| Capitaluri proprii | 5.843.846 lei | 4.863.465 lei | 4.140.650 lei | 3.193.671 lei | 1.829.218 lei | 1.896.268 lei | 1.659.068 lei | 1.281.242 lei | 1.008.075 lei | 918.291 lei | 810.859 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 17 | 17 | 16 | 16 | 15 | 13 | 13 | 12 | 10 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Mediaș (2). Un dosar e la Judecătoria Sectorului 2.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Mediaș | Sibiu | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2890/257/2026 | Judecătoria Mediaș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 24069/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 3905/257/2026 | Judecătoria Mediaș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RINADI SRL?
RINADI SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RINADI SRL?
Cel mai des la Judecătoria Mediaș (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des RINADI SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.