ADIVAL IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele ADIVAL IMPEX SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 25 mai 2021
- Ultima activitate
- 22 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 22315905)
- CUI
- 22315905
- Denumire
- ADIVAL IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|2146|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.08.2007
- Sediu
- Al.I. Cuza, nr. 1B, Sat Păuleștii Noi, Comuna Păulești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (12)
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.773.519 lei (+72% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 251,2 mii lei · 2025 3,8 mil. lei · maxim 2025 3,8 mil. lei · minim 2015 251,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −25,4 mii lei · 2025 95 mii lei · maxim 2023 340 mii lei · minim 2015 −25,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 8 · maxim 2018 9 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.773.519 lei | 2.194.543 lei | 2.008.013 lei | 1.719.436 lei | 1.476.498 lei | 1.098.971 lei | 1.189.861 lei | 1.021.758 lei | 831.150 lei | 492.522 lei | 251.182 lei |
| Venituri totale | 3.790.781 lei | 2.282.400 lei | 2.066.852 lei | 1.730.889 lei | 1.487.988 lei | 1.128.715 lei | 1.202.300 lei | 1.037.561 lei | 838.061 lei | 500.595 lei | 254.374 lei |
| Cheltuieli totale | 3.651.654 lei | 2.013.748 lei | 1.709.302 lei | 1.397.293 lei | 1.244.165 lei | 1.074.703 lei | 1.126.265 lei | 917.140 lei | 714.868 lei | 411.965 lei | 272.131 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 95.013 lei | 210.329 lei | 339.952 lei | 318.840 lei | 230.390 lei | 44.041 lei | 64.618 lei | 110.044 lei | 115.231 lei | 85.276 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 25.404 lei |
| Rezultat net | 95.013 lei | 210.329 lei | 339.952 lei | 318.840 lei | 230.390 lei | 44.041 lei | 64.618 lei | 110.044 lei | 115.231 lei | 85.276 lei | -25.404 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.009.079 lei | 2.105.985 lei | 1.497.894 lei | 1.170.128 lei | 1.093.277 lei | 471.953 lei | 372.774 lei | 223.036 lei | 177.973 lei | 91.131 lei | 68.361 lei |
| Datorii | 520.617 lei | 712.536 lei | 314.773 lei | 326.959 lei | 568.947 lei | 178.013 lei | 122.865 lei | 37.756 lei | 102.737 lei | 131.125 lei | 193.631 lei |
| Capitaluri proprii | 1.488.462 lei | 1.393.449 lei | 1.183.121 lei | 843.169 lei | 524.330 lei | 293.940 lei | 249.909 lei | 185.280 lei | 75.236 lei | -39.994 lei | -125.270 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 7 | 5 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1408/259/2021 | Judecatoria MIZIL | Civil | Fond | Reclamant |
| 1408/259/2021/a1 | Judecatoria MIZIL | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ADIVAL IMPEX SRL?
ADIVAL IMPEX SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ADIVAL IMPEX SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.