MONDO GAB80 SRL — dosare în instanță
Numele MONDO GAB80 SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 13 februarie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 22283269)
- CUI
- 22283269
- Denumire
- MONDO GAB80 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|716|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.08.2007
- Sediu
- Sat Românești, Comuna Nistorești, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (7)
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 345.080 lei (+34% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 404,8 mii lei · 2025 345,1 mii lei · maxim 2015 404,8 mii lei · minim 2022 132,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 58,6 mii lei · 2025 17,3 mii lei · maxim 2017 120,8 mii lei · minim 2016 −48,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 3 · maxim 2020 4 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 345.080 lei | 258.179 lei | 212.577 lei | 132.339 lei | 270.725 lei | 327.586 lei | 246.495 lei | 242.673 lei | 284.950 lei | 135.812 lei | 404.765 lei |
| Venituri totale | 435.678 lei | 258.179 lei | 247.751 lei | 220.234 lei | 307.725 lei | 327.508 lei | 247.044 lei | 242.673 lei | 355.211 lei | 135.812 lei | 405.250 lei |
| Cheltuieli totale | 410.584 lei | 241.584 lei | 235.263 lei | 216.357 lei | 303.453 lei | 274.761 lei | 267.015 lei | 193.267 lei | 230.844 lei | 182.926 lei | 335.457 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 17.270 lei | 14.013 lei | 10.010 lei | 1.675 lei | 1.195 lei | 49.525 lei | 0 lei | 46.979 lei | 120.815 lei | 0 lei | 58.626 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 22.436 lei | 0 lei | 0 lei | 48.472 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 17.270 lei | 14.013 lei | 10.010 lei | 1.675 lei | 1.195 lei | 49.525 lei | -22.436 lei | 46.979 lei | 120.815 lei | -48.472 lei | 58.626 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 483.553 lei | 269.407 lei | 235.634 lei | 216.752 lei | 225.788 lei | 139.488 lei | 112.730 lei | 133.920 lei | 285.715 lei | 142.365 lei | 154.476 lei |
| Datorii | 263.961 lei | 67.085 lei | 47.325 lei | 38.453 lei | 49.164 lei | -85.466 lei | -62.699 lei | -63.945 lei | 134.829 lei | 112.294 lei | 75.933 lei |
| Capitaluri proprii | 219.592 lei | 202.322 lei | 188.309 lei | 178.299 lei | 176.624 lei | 224.954 lei | 175.429 lei | 197.865 lei | 150.886 lei | 30.071 lei | 78.543 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | — | — | — | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4229/290/2022 | Tribunalul CARASSEVERIN | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 136/115/2025 | Tribunalul CARASSEVERIN | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MONDO GAB80 SRL?
MONDO GAB80 SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MONDO GAB80 SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.