CATUMA SRL
CATUMA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Câmpia Turzii, Cluj, CUI 22214641. Cifră de afaceri 2025: 283.679 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 22214641
- Denumire
- CATUMA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3458|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.08.2007
- Sediu
- AUREL VLAICU, nr. 36, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 283.679 lei (+373% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 519,3 mii lei · 2025 283,7 mii lei · maxim 2022 1,2 mil. lei · minim 2019 24,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 56,4 mii lei · 2025 100,2 mii lei · maxim 2022 487,9 mii lei · minim 2023 −441,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 1 · maxim 2015 10 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 283.679 lei | 60.000 lei | 60.084 lei | 1.163.824 lei | 517.825 lei | 256.929 lei | 24.655 lei | 983.355 lei | 1.006.643 lei | 352.753 lei | 519.314 lei |
| Venituri totale | 283.679 lei | 60.420 lei | 70.616 lei | 1.163.824 lei | 517.825 lei | 266.685 lei | 48.548 lei | 985.487 lei | 1.006.844 lei | 359.583 lei | 532.895 lei |
| Cheltuieli totale | 180.650 lei | 242.757 lei | 511.092 lei | 664.488 lei | 397.457 lei | 314.964 lei | 243.996 lei | 876.206 lei | 544.756 lei | 313.642 lei | 466.092 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 100.193 lei | 0 lei | 0 lei | 487.933 lei | 115.293 lei | 0 lei | 0 lei | 100.609 lei | 452.019 lei | 39.676 lei | 56.367 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 182.941 lei | 441.168 lei | 0 lei | 0 lei | 52.060 lei | 195.934 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 100.193 lei | -182.941 lei | -441.168 lei | 487.933 lei | 115.293 lei | -52.060 lei | -195.934 lei | 100.609 lei | 452.019 lei | 39.676 lei | 56.367 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 530.474 lei | 462.478 lei | 515.119 lei | 627.935 lei | 515.898 lei | 514.854 lei | 413.295 lei | 678.878 lei | 603.524 lei | 419.213 lei | 496.613 lei |
| Datorii | 623.313 lei | 655.510 lei | 525.209 lei | 196.858 lei | 222.753 lei | 237.002 lei | 83.383 lei | 111.032 lei | 127.287 lei | 109.995 lei | 227.071 lei |
| Capitaluri proprii | -92.839 lei | -193.032 lei | -10.090 lei | 431.077 lei | 293.145 lei | 277.852 lei | 329.912 lei | 567.846 lei | 476.237 lei | 309.218 lei | 269.542 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 6 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CATUMA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CATUMA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CATUMA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Câmpia Turzii, județul Cluj (AUREL VLAICU, nr. 36); numărul de înmatriculare e J|12|3458|2007, din 03.08.2007.
Ce cifră de afaceri a avut CATUMA SRL în 2025?
283.679 lei, cu 373% peste 2024 (60.000 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 100.193 lei.
Câți salariați are CATUMA SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CATUMA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.