BENYAMIN COMPANY SRL — dosare în instanță
Numele BENYAMIN COMPANY SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 29 iunie 2026
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 22156362)
- CUI
- 22156362
- Denumire
- BENYAMIN COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3250|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.07.2007
- Sediu
- MUREȘULUI, nr. 14, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Arată toate (10)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 9621 Activități de coafură și frizerie · rev. 3
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare · rev. 3
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 372.626 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 346,7 mii lei · 2025 372,6 mii lei · maxim 2017 1,7 mil. lei · minim 2023 284,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 10,9 mii lei · 2025 −275,6 mii lei · maxim 2017 696,4 mii lei · minim 2025 −275,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2016 2 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 372.626 lei | 428.236 lei | 284.898 lei | 342.584 lei | 585.872 lei | 814.130 lei | 977.735 lei | 1.291.310 lei | 1.662.976 lei | 1.153.333 lei | 346.703 lei |
| Venituri totale | 680.837 lei | 602.722 lei | 295.289 lei | 355.021 lei | 585.872 lei | 1.022.967 lei | 1.110.621 lei | 1.441.204 lei | 1.707.443 lei | 1.175.975 lei | 346.704 lei |
| Cheltuieli totale | 951.251 lei | 486.113 lei | 535.710 lei | 488.339 lei | 762.794 lei | 945.846 lei | 1.016.284 lei | 1.140.714 lei | 984.347 lei | 712.405 lei | 332.179 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 108.482 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 67.320 lei | 83.423 lei | 286.209 lei | 696.389 lei | 395.322 lei | 10.891 lei |
| Pierdere netă | 275.647 lei | 0 lei | 243.374 lei | 136.868 lei | 182.781 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -275.647 lei | 108.482 lei | -243.374 lei | -136.868 lei | -182.781 lei | 67.320 lei | 83.423 lei | 286.209 lei | 696.389 lei | 395.322 lei | 10.891 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.275.645 lei | 1.779.585 lei | 1.762.898 lei | 1.961.295 lei | 1.611.335 lei | 1.926.759 lei | 1.864.707 lei | 3.285.225 lei | 2.805.864 lei | 1.051.365 lei | 248.400 lei |
| Datorii | 1.192.287 lei | 1.105.592 lei | 1.197.387 lei | 1.152.410 lei | 665.582 lei | 798.226 lei | 626.044 lei | 642.966 lei | 930.939 lei | 101.886 lei | 151.457 lei |
| Capitaluri proprii | 390.283 lei | 673.993 lei | 565.511 lei | 808.885 lei | 945.753 lei | 1.128.533 lei | 1.238.663 lei | 1.155.239 lei | 869.031 lei | 309.485 lei | -85.837 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12862/271/2026 | Judecătoria Oradea | Civil | Fond | Pârât |
| 14330/271/2026 | Judecătoria Oradea | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BENYAMIN COMPANY SRL?
BENYAMIN COMPANY SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des BENYAMIN COMPANY SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.