UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL
UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 22098989. Cifră de afaceri 2025: 478.000 lei, 1 salariați. Dat
Registru
- CUI
- 22098989
- Denumire
- UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|13467|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.07.2007
- Sediu
- Str. Poiana Narciselor, nr. 8, et. 6, ap. 37, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 6024 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 1
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
Arată toate (59)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 478.000 lei (+23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 721,8 mii lei · 2025 478 mii lei · maxim 2020 1,7 mil. lei · minim 2022 219,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 63,4 mii lei · 2025 90,1 mii lei · maxim 2020 993,9 mii lei · minim 2016 −325,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 1 · maxim 2015 4 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 478.000 lei | 389.059 lei | 474.556 lei | 219.129 lei | 669.333 lei | 1.650.900 lei | 880.906 lei | 801.343 lei | 1.001.402 lei | 306.340 lei | 721.760 lei |
| Venituri totale | 478.026 lei | 389.443 lei | 474.556 lei | 219.129 lei | 669.452 lei | 1.650.888 lei | 884.906 lei | 801.343 lei | 1.037.782 lei | 306.340 lei | 721.760 lei |
| Cheltuieli totale | 379.146 lei | 577.091 lei | 630.553 lei | 522.688 lei | 603.984 lei | 641.103 lei | 846.009 lei | 868.985 lei | 1.162.042 lei | 632.186 lei | 658.350 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 90.135 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 59.576 lei | 993.891 lei | 30.049 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 63.410 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 193.724 lei | 160.505 lei | 305.640 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 75.656 lei | 134.639 lei | 325.846 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 90.135 lei | -193.724 lei | -160.505 lei | -305.640 lei | 59.576 lei | 993.891 lei | 30.049 lei | -75.656 lei | -134.639 lei | -325.846 lei | 63.410 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 545.330 lei | 559.480 lei | 827.725 lei | 862.926 lei | 1.374.028 lei | 1.024.311 lei | 642.912 lei | 500.393 lei | 465.495 lei | 452.863 lei | 746.009 lei |
| Datorii | 525.248 lei | 629.533 lei | 704.054 lei | 578.750 lei | 581.645 lei | 291.504 lei | 903.996 lei | 791.526 lei | 680.972 lei | 533.702 lei | 501.001 lei |
| Capitaluri proprii | 20.082 lei | -70.053 lei | 123.671 lei | 284.176 lei | 792.383 lei | 732.807 lei | -261.084 lei | -291.133 lei | -215.477 lei | -80.839 lei | 245.008 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (Str. Poiana Narciselor, nr. 8, et. 6, ap. 37); numărul de înmatriculare e J|40|13467|2007, din 12.07.2007.
Ce cifră de afaceri a avut UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL în 2025?
478.000 lei, cu 23% peste 2024 (389.059 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 90.135 lei.
Câți salariați are UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.