COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA — dosare în instanță
Numele COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA apare în 6 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 16 februarie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 22072113)
- CUI
- 22072113
- Denumire
- COMPANIA STINGERI SI INTERVENTII SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|40|12990|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.07.2008
- Sediu
- RONDĂ, nr. 18, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
Arată toate (45)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 29.012.236 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 15,7 mil. lei · 2025 29 mil. lei · maxim 2025 29 mil. lei · minim 2022 10,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 6,2 mil. lei · maxim 2025 6,2 mil. lei · minim 2016 886,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 324 · 2025 341 · maxim 2025 341 · minim 2022 154.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 29.012.236 lei | 22.627.542 lei | 13.702.662 lei | 10.168.747 lei | 22.090.792 lei | 27.533.750 lei | 28.671.271 lei | 28.532.107 lei | 27.725.553 lei | 20.651.734 lei | 15.671.485 lei |
| Venituri totale | 29.547.391 lei | 23.119.543 lei | 14.307.726 lei | 10.519.901 lei | 22.465.923 lei | 27.557.080 lei | 28.749.133 lei | 28.739.075 lei | 27.740.234 lei | 20.675.127 lei | 15.700.820 lei |
| Cheltuieli totale | 22.496.879 lei | 17.100.541 lei | 10.114.206 lei | 6.932.106 lei | 16.422.044 lei | 20.568.485 lei | 21.660.226 lei | 22.026.369 lei | 22.488.524 lei | 19.624.190 lei | 13.016.050 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 6.166.316 lei | 5.192.064 lei | 3.574.913 lei | 3.076.622 lei | 5.221.343 lei | 5.985.625 lei | 5.978.188 lei | 5.622.824 lei | 4.394.286 lei | 886.179 lei | 2.215.848 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 6.166.316 lei | 5.192.064 lei | 3.574.913 lei | 3.076.622 lei | 5.221.343 lei | 5.985.625 lei | 5.978.188 lei | 5.622.824 lei | 4.394.286 lei | 886.179 lei | 2.215.848 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 19.439.613 lei | 17.903.034 lei | 14.581.862 lei | 13.930.013 lei | 24.744.931 lei | 21.942.438 lei | 19.977.052 lei | 17.069.381 lei | 13.940.850 lei | 8.922.085 lei | 7.823.268 lei |
| Datorii | 4.243.541 lei | 8.849.403 lei | 1.758.578 lei | 1.071.186 lei | 2.073.450 lei | 2.467.008 lei | 3.320.883 lei | 3.711.027 lei | 3.781.797 lei | 2.703.873 lei | 2.130.534 lei |
| Capitaluri proprii | 15.147.842 lei | 8.981.527 lei | 12.769.703 lei | 12.852.950 lei | 22.671.481 lei | 19.475.430 lei | 16.656.169 lei | 13.358.354 lei | 10.159.053 lei | 6.218.212 lei | 5.692.734 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 341 | 289 | 205 | 154 | 239 | 277 | 296 | 315 | 323 | 286 | 324 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Creditor: 1
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii de muncă: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 2
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1332/121/2021 | Tribunalul Galați | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 12815/3/2023 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 19360/3/2024 | Curtea de Apel București | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 147/91/2026 | Tribunalul Vrancea | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 14599/300/2023 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 19360/3/2024/a1 | Tribunalul București | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA?
COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA apare în 6 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA?
Cel mai des la Curtea de Apel București (2), Tribunalul București (1) și Tribunalul Vrancea (1).
În ce calitate apare cel mai des COMPANIA STINGERI ŞI INTERVENŢII SA?
Cel mai des ca pârât (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, creditor și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.