POD CONS SRL
POD CONS SRL: firmă în funcțiune din Sat Bârsești, Comuna Mihăești, Vâlcea, CUI 22012600. Cifră de afaceri 2025: 391.140 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 22012600
- Denumire
- POD CONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|610|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.06.2007
- Sediu
- comuna Mihaesti, nr. 230, Sat Bârsești, Comuna Mihăești, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (15)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 391.140 lei (-58% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 217,6 mii lei · 2025 391,1 mii lei · maxim 2024 923,5 mii lei · minim 2015 217,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 103,6 mii lei · 2025 105,9 mii lei · maxim 2024 470,2 mii lei · minim 2019 78 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2016 4 · minim 2019 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 391.140 lei | 923.540 lei | 713.006 lei | 740.078 lei | 555.733 lei | 540.379 lei | 337.937 lei | 441.705 lei | 390.795 lei | 449.370 lei | 217.606 lei |
| Venituri totale | 400.101 lei | 948.882 lei | 713.008 lei | 740.093 lei | 555.739 lei | 545.093 lei | 337.940 lei | 444.878 lei | 397.941 lei | 449.372 lei | 217.607 lei |
| Cheltuieli totale | 286.652 lei | 455.532 lei | 370.501 lei | 366.582 lei | 248.438 lei | 248.456 lei | 257.000 lei | 275.634 lei | 250.168 lei | 185.180 lei | 107.501 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 105.948 lei | 470.217 lei | 336.937 lei | 367.313 lei | 302.651 lei | 291.983 lei | 78.028 lei | 164.795 lei | 143.794 lei | 259.698 lei | 103.578 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 105.948 lei | 470.217 lei | 336.937 lei | 367.313 lei | 302.651 lei | 291.983 lei | 78.028 lei | 164.795 lei | 143.794 lei | 259.698 lei | 103.578 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 195.256 lei | 790.730 lei | 416.450 lei | 618.590 lei | 467.835 lei | 361.749 lei | 171.408 lei | 289.392 lei | 330.866 lei | 282.323 lei | 217.180 lei |
| Datorii | 82.836 lei | 317.164 lei | 74.762 lei | 247.926 lei | 161.712 lei | 56.804 lei | 59.908 lei | 114.867 lei | 133.629 lei | 19.423 lei | 114.177 lei |
| Capitaluri proprii | 112.420 lei | 473.566 lei | 341.688 lei | 370.664 lei | 306.123 lei | 304.945 lei | 111.500 lei | 174.525 lei | 197.237 lei | 262.900 lei | 103.003 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este POD CONS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, POD CONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul POD CONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Bârsești, Comuna Mihăești, județul Vâlcea (comuna Mihaesti, nr. 230); numărul de înmatriculare e J|38|610|2007, din 26.06.2007.
Ce cifră de afaceri a avut POD CONS SRL în 2025?
391.140 lei, cu 58% sub 2024 (923.540 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 105.948 lei.
Câți salariați are POD CONS SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre POD CONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.