IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL — dosare în instanță
Numele IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL apare în 8 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 02 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 23 iunie 2023
- Ultima activitate
- 02 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 8 dosare cu calitate cunoscută (38%)
Din registrul firmelor (CUI 21939595)
- CUI
- 21939595
- Denumire
- IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11632|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.06.2007
- Sediu
- FĂGĂRAȘ, nr. 21, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
Arată toate (42)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · rev. 2
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
- 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 24.177.083 lei (-57% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,4 mil. lei · 2025 24,2 mil. lei · maxim 2024 56,1 mil. lei · minim 2016 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 36 mii lei · 2025 5,5 mil. lei · maxim 2024 25,4 mil. lei · minim 2016 −330,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 41 · maxim 2025 41 · minim 2016 15.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 24.177.083 lei | 56.138.838 lei | 17.499.894 lei | 8.256.867 lei | 4.933.413 lei | 2.921.465 lei | 3.952.030 lei | fără bilanț | 1.407.890 lei | 1.207.553 lei | 2.437.406 lei |
| Venituri totale | 24.535.725 lei | 56.527.110 lei | 17.956.652 lei | 9.135.943 lei | 4.982.465 lei | 2.966.919 lei | 4.008.557 lei | fără bilanț | 1.413.659 lei | 1.217.568 lei | 2.457.525 lei |
| Cheltuieli totale | 17.973.381 lei | 26.355.779 lei | 16.060.912 lei | 8.735.560 lei | 3.661.063 lei | 2.126.634 lei | 3.154.269 lei | fără bilanț | 1.587.036 lei | 1.547.723 lei | 2.408.419 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.517.510 lei | 25.433.880 lei | 1.608.132 lei | 367.606 lei | 1.288.236 lei | 810.617 lei | 814.199 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 35.980 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 187.185 lei | 330.155 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.517.510 lei | 25.433.880 lei | 1.608.132 lei | 367.606 lei | 1.288.236 lei | 810.617 lei | 814.199 lei | fără bilanț | -187.185 lei | -330.155 lei | 35.980 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.618.005 lei | 47.788.271 lei | 15.140.399 lei | 34.951.602 lei | 28.773.308 lei | 2.821.526 lei | 1.990.139 lei | fără bilanț | 1.253.134 lei | 997.078 lei | 1.314.073 lei |
| Datorii | 13.013.900 lei | 19.556.525 lei | 10.638.018 lei | 10.953.167 lei | 3.995.615 lei | 1.497.363 lei | 1.479.097 lei | fără bilanț | 1.221.356 lei | 1.145.012 lei | 1.107.913 lei |
| Capitaluri proprii | 5.520.710 lei | 25.437.080 lei | 2.046.509 lei | 370.806 lei | 2.245.677 lei | 1.267.441 lei | 456.824 lei | fără bilanț | -404.844 lei | -217.660 lei | 153.009 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 41 | 36 | 25 | 18 | 15 | 18 | 28 | fără bilanț | 18 | 15 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 6 instanțe în 5 județe
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 1 (3 · 38%). Primele 3 instanțe adună 63%; celelalte 3 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 3 |
| Judecătoria Craiova | Dolj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Târgu Cărbunești | Gorj | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Comercial Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Debitor: 2
- Intimat: 2
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 6
- Civil: 1
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 3
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3888/117/2026 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 165/1259/2023 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3925/317/2025 | Judecatoria TARGUCARBUNESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 38089/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 1184/215/2026 | Judecătoria Craiova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 21925/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 40637/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 38089/299/2025/a1 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL?
IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL apare în 8 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 02 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (3), Tribunalul Comercial ARGES (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des IPROEX ENERGY MANAGEMENT SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, debitor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 noiembrie 2026.