METALO SIGMA SRL
METALO SIGMA SRL: firmă în funcțiune din Comuna Jilava, Ilfov, CUI 21899296. Cifră de afaceri 2021: 23.684 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 21899296
- Denumire
- METALO SIGMA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|1581|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.06.2007
- Sediu
- TRANDAFIRILOR, nr. 3, Comuna Jilava, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2021 · 7 bilanțuri
Financiar · 2015–2021 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2021, față de 2020.
În 2021, cifra de afaceri netă a fost 23.684 lei (-59% față de 2020).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 129,4 mii lei · 2021 23,7 mii lei · maxim 2018 184,3 mii lei · minim 2021 23,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,7 mii lei · 2021 −7,9 mii lei · maxim 2018 74,5 mii lei · minim 2016 −42,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2021 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 23.684 lei | 57.446 lei | 75.926 lei | 184.262 lei | 55.261 lei | 88.055 lei | 129.363 lei |
| Venituri totale | 23.685 lei | 57.446 lei | 76.120 lei | 184.271 lei | 55.271 lei | 88.137 lei | 127.718 lei |
| Cheltuieli totale | 31.052 lei | 34.598 lei | 21.236 lei | 107.483 lei | 50.651 lei | 127.614 lei | 114.109 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 0 lei | 21.785 lei | 54.125 lei | 74.463 lei | 2.961 lei | 0 lei | 9.728 lei |
| Pierdere netă | 7.925 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 42.119 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -7.925 lei | 21.785 lei | 54.125 lei | 74.463 lei | 2.961 lei | -42.119 lei | 9.728 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 84.316 lei | 65.875 lei | 90.313 lei | 105.285 lei | 97.426 lei | 93.715 lei | 333.173 lei |
| Datorii | 92.001 lei | 43.850 lei | 35.948 lei | 58.115 lei | 124.719 lei | 123.969 lei | 321.308 lei |
| Capitaluri proprii | -7.685 lei | 22.025 lei | 54.365 lei | 47.170 lei | -27.293 lei | -30.254 lei | 11.865 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este METALO SIGMA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, METALO SIGMA SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul METALO SIGMA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Comuna Jilava, județul Ilfov (TRANDAFIRILOR, nr. 3); numărul de înmatriculare e J|23|1581|2007, din 08.06.2007.
Ce cifră de afaceri a avut METALO SIGMA SRL în 2021?
23.684 lei, cu 59% sub 2020 (57.446 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 7.925 lei.
Câți salariați are METALO SIGMA SRL?
1 salariat în medie în 2021, după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre METALO SIGMA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2021). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.