ESTELLA TRAVEL SRL — dosare în instanță

Numele ESTELLA TRAVEL SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

Dosare publice
5
Instanțe
3
Primul dosar
23 iunie 2022
Ultima activitate
15 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 5 din 5 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 21853663)

CUI
21853663
Denumire
ESTELLA TRAVEL SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|08|1505|2007
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
01.06.2007
Sediu
Str. CARPENULUI, nr. 16, bl. A15D, sc. D, ap. 16, Municipiul Brașov, Brașov
Activități autorizate (CAEN)
  • 7912 Activități ale tur-operatorilor · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.006.219 lei (+2% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 212,4 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2025 1 mil. lei · minim 2015 212,4 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 46,9 mii lei · 2025 323,6 mii lei · maxim 2024 472 mii lei · minim 2020 −103,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 3 · maxim 2015 3 · minim 2016 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.006.219 lei982.668 lei789.992 lei634.777 lei493.620 lei215.779 lei297.906 lei278.511 lei218.308 lei218.263 lei212.385 lei
Venituri totale1.082.853 lei1.027.993 lei844.983 lei663.476 lei619.449 lei235.300 lei366.619 lei285.403 lei234.142 lei259.167 lei219.643 lei
Cheltuieli totale729.787 lei531.858 lei428.779 lei335.154 lei375.116 lei336.396 lei382.582 lei272.417 lei179.605 lei206.652 lei166.191 lei
Rezultat
Profit net323.649 lei471.969 lei408.115 lei322.770 lei239.443 lei0 lei0 lei10.133 lei52.240 lei50.332 lei46.851 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei103.261 lei18.989 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net323.649 lei471.969 lei408.115 lei322.770 lei239.443 lei-103.261 lei-18.989 lei10.133 lei52.240 lei50.332 lei46.851 lei
Bilanț
Active totale1.896.353 lei1.941.775 lei1.829.677 lei1.538.671 lei707.669 lei673.892 lei972.581 lei710.024 lei547.025 lei214.539 lei118.505 lei
Datorii1.542.464 lei1.428.680 lei1.391.321 lei1.185.660 lei523.905 lei729.571 lei925.009 lei622.411 lei494.545 lei203.552 lei111.524 lei
Capitaluri proprii353.889 lei513.095 lei438.356 lei353.011 lei183.764 lei-55.679 lei47.572 lei87.613 lei52.480 lei10.987 lei-39.346 lei
Oameni
Număr mediu de salariați33333333223

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 5

Categorii de dosare

  • Civil: 2
  • Proprietate intelectuală: 2
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 5

Dosare pe ani

  • 2022: 1
  • 2024: 1
  • 2025: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
15659/4/2022Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTICivilFondPârât
835/62/2025Tribunalul BrașovProprietate intelectualăFondPârât
900/62/2025Tribunalul BrașovProprietate intelectualăFondPârât
4280/197/2024Judecătoria BrașovCivilFondPârât
835/62/2025*Tribunalul BrașovLitigii cu profesioniștiiFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ESTELLA TRAVEL SRL?

ESTELLA TRAVEL SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ESTELLA TRAVEL SRL?

Cel mai des la Tribunalul Brașov (3), Judecătoria Brașov (1) și Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (1).

În ce calitate apare cel mai des ESTELLA TRAVEL SRL?

Cel mai des ca pârât (5 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.