ENERGO POWER SRL — dosare în instanță

Numele ENERGO POWER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
09 septembrie 2025
Ultima activitate
13 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 21779923)

CUI
21779923
Denumire
ENERGO POWER SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|12|2292|2007
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
22.05.2007
Sediu
Str. COSTACHE NEGRI, nr. 2-4, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Activități autorizate (CAEN)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
Arată toate (45)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
  • 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 44.224.272 lei (+90% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,6 mil. lei · 2025 44,2 mil. lei · maxim 2025 44,2 mil. lei · minim 2017 2,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 365 mii lei · 2025 6,4 mil. lei · maxim 2025 6,4 mil. lei · minim 2021 81,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 36 · maxim 2025 36 · minim 2015 12.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă44.224.272 lei23.320.629 lei20.150.601 lei9.870.498 lei3.302.710 lei7.595.193 lei5.588.294 lei4.053.760 lei2.240.267 lei2.429.833 lei3.593.989 lei
Venituri totale47.533.026 lei24.867.995 lei22.194.561 lei10.101.827 lei3.954.000 lei6.806.925 lei6.352.928 lei3.916.412 lei2.190.160 lei2.636.980 lei4.053.042 lei
Cheltuieli totale40.059.973 lei24.055.670 lei19.985.888 lei8.878.875 lei3.851.253 lei5.204.587 lei5.405.866 lei3.615.611 lei2.052.959 lei2.348.304 lei3.619.806 lei
Rezultat
Profit net6.437.970 lei705.096 lei1.919.631 lei1.083.017 lei81.924 lei1.395.235 lei798.024 lei260.246 lei112.763 lei275.199 lei365.011 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net6.437.970 lei705.096 lei1.919.631 lei1.083.017 lei81.924 lei1.395.235 lei798.024 lei260.246 lei112.763 lei275.199 lei365.011 lei
Bilanț
Active totale34.889.610 lei18.407.556 lei11.951.103 lei8.169.554 lei3.998.361 lei5.395.464 lei4.034.783 lei2.728.093 lei1.582.489 lei1.323.167 lei1.894.869 lei
Datorii23.553.551 lei13.496.809 lei7.731.669 lei5.506.183 lei2.134.613 lei3.217.989 lei2.723.049 lei1.918.398 lei881.433 lei603.295 lei902.212 lei
Capitaluri proprii11.328.370 lei4.890.400 lei4.185.305 lei2.615.459 lei1.855.873 lei2.177.475 lei1.311.734 lei809.695 lei701.056 lei719.872 lei992.657 lei
Oameni
Număr mediu de salariați3628272725231616131412

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
511/318/2025Tribunalul GorjLitigii cu profesioniștiiApelIntimat Pârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ENERGO POWER SRL?

ENERGO POWER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des ENERGO POWER SRL?

Cel mai des ca intimat pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat și pârât?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.