MULTIMODAL SERVICE SRL — dosare în instanță
Numele MULTIMODAL SERVICE SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 17 septembrie 2015
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 21595599)
- CUI
- 21595599
- Denumire
- MULTIMODAL SERVICE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1885|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.12.2011
- Sediu
- POMPELOR, nr. 7, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 2
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
Arată toate (26)
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 13.856.479 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,9 mil. lei · 2025 13,9 mil. lei · maxim 2023 15,9 mil. lei · minim 2015 5,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 11,5 mii lei · maxim 2023 1,4 mil. lei · minim 2025 11,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 62 · 2025 74 · maxim 2022 87 · minim 2015 62.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 13.856.479 lei | 14.116.338 lei | 15.886.981 lei | 12.520.212 lei | 9.968.753 lei | 9.481.372 lei | 7.990.462 lei | 7.037.109 lei | 5.914.918 lei | 5.994.616 lei | 5.857.619 lei |
| Venituri totale | 15.056.476 lei | 15.031.989 lei | 16.628.912 lei | 13.061.728 lei | 10.642.899 lei | 10.012.212 lei | 8.414.427 lei | 7.135.626 lei | 6.142.900 lei | 6.061.438 lei | 6.004.896 lei |
| Cheltuieli totale | 15.032.901 lei | 14.598.296 lei | 15.032.894 lei | 12.546.644 lei | 9.975.412 lei | 8.726.298 lei | 7.392.234 lei | 6.230.234 lei | 6.110.685 lei | 5.508.542 lei | 4.557.960 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 11.517 lei | 367.972 lei | 1.402.710 lei | 432.480 lei | 601.277 lei | 1.097.633 lei | 857.132 lei | 756.817 lei | 13.675 lei | 461.832 lei | 1.220.505 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 11.517 lei | 367.972 lei | 1.402.710 lei | 432.480 lei | 601.277 lei | 1.097.633 lei | 857.132 lei | 756.817 lei | 13.675 lei | 461.832 lei | 1.220.505 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 16.151.467 lei | 13.793.013 lei | 12.390.983 lei | 9.826.329 lei | 8.338.459 lei | 7.150.581 lei | 3.925.511 lei | 4.005.324 lei | 3.409.300 lei | 3.367.109 lei | 3.162.668 lei |
| Datorii | 10.675.001 lei | 8.309.127 lei | 7.455.372 lei | 5.403.281 lei | 3.756.738 lei | 2.789.510 lei | 659.855 lei | 1.420.113 lei | 1.521.684 lei | 1.361.565 lei | 1.323.197 lei |
| Capitaluri proprii | 5.306.227 lei | 5.294.710 lei | 4.926.739 lei | 4.411.958 lei | 4.568.412 lei | 4.345.544 lei | 3.247.911 lei | 2.585.211 lei | 1.887.616 lei | 2.005.544 lei | 1.839.471 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 74 | 78 | 81 | 87 | 84 | 82 | 79 | 78 | 79 | 72 | 62 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2015: 1
- 2022: 1
- 2024: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3397/87/2015 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3397/87/2015/a24 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Intimat Creditor |
| 29782/3/2022/a21* | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor Creditor |
| 29782/3/2022/a21 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 29782/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MULTIMODAL SERVICE SRL?
MULTIMODAL SERVICE SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MULTIMODAL SERVICE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Teleorman (2), Tribunalul București (2) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des MULTIMODAL SERVICE SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.