SISTEM CONSTRUCT SRL
SISTEM CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Suceava, Suceava, CUI 21489482. Cifră de afaceri 2025: 87.220 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 21489482
- Denumire
- SISTEM CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|553|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.03.2007
- Sediu
- Str. EROILOR, nr. 4, bl. 84, sc. A, et. 3, ap. 8, Municipiul Suceava, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere · rev. 1
- 4512 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 1
- 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu · rev. 1
- 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 1
- 4523 Construcții de autostrăzi, drumuri, aerodroame și baze sportive · rev. 1
- 4524 Construcții hidrotehnice · rev. 1
Arată toate (17)
- 4525 Alte lucrări speciale de construcții · rev. 1
- 4531 Lucrări de instalații electrice · rev. 1
- 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă · rev. 1
- 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare · rev. 1
- 4534 Alte lucrări de instalații · rev. 1
- 4541 Lucrări de ipsoserie · rev. 1
- 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 1
- 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 1
- 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 1
- 4545 Alte lucrări de finisare · rev. 1
- 4550 Închirierea utilajelor de construcții și demolare, cu personalul de deservire aferent · rev. 1
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 87.220 lei (-96% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 343,8 mii lei · 2025 87,2 mii lei · maxim 2024 1,9 mil. lei · minim 2020 4,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −20,5 mii lei · 2025 23,9 mii lei · maxim 2024 1,5 mil. lei · minim 2022 −72,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 1 · maxim 2015 5 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 87.220 lei | 1.947.768 lei | 275.999 lei | 152.390 lei | 195.321 lei | 4.202 lei | 280.329 lei | 79.922 lei | — | — | 343.842 lei |
| Venituri totale | 87.220 lei | 2.012.575 lei | 288.555 lei | 152.401 lei | 203.551 lei | 236.177 lei | 436.140 lei | 756.227 lei | 50.124 lei | 159.750 lei | 92.958 lei |
| Cheltuieli totale | 59.489 lei | 506.995 lei | 282.681 lei | 223.384 lei | 171.126 lei | 261.216 lei | 233.722 lei | 747.291 lei | 71.989 lei | 210.980 lei | 112.019 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 23.911 lei | 1.454.560 lei | 2.988 lei | 0 lei | 30.511 lei | 0 lei | 199.601 lei | 8.031 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 72.511 lei | 0 lei | 25.081 lei | 0 lei | 0 lei | 21.873 lei | 52.415 lei | 20.466 lei |
| Rezultat net | 23.911 lei | 1.454.560 lei | 2.988 lei | -72.511 lei | 30.511 lei | -25.081 lei | 199.601 lei | 8.031 lei | -21.873 lei | -52.415 lei | -20.466 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.570.084 lei | 1.637.583 lei | 1.809.178 lei | 1.791.694 lei | 1.668.943 lei | 1.587.558 lei | 1.334.332 lei | 1.213.252 lei | 986.443 lei | 884.480 lei | 911.119 lei |
| Datorii | 475.456 lei | 566.865 lei | 2.193.020 lei | 2.178.525 lei | 1.983.263 lei | 1.932.389 lei | 1.654.082 lei | 1.732.603 lei | 1.513.825 lei | 1.389.988 lei | 1.364.212 lei |
| Capitaluri proprii | 1.094.628 lei | 1.070.718 lei | -383.842 lei | -386.831 lei | -314.320 lei | -344.831 lei | -319.750 lei | -519.351 lei | -527.382 lei | -505.508 lei | -453.093 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 4 | 4 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- SISTEM CONSTRUCT SRL — 1 dosare
Întrebări frecvente
Este SISTEM CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SISTEM CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SISTEM CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Suceava, județul Suceava (Str. EROILOR, nr. 4, bl. 84, sc. A, et. 3, ap. 8); numărul de înmatriculare e J|33|553|2007, din 30.03.2007.
Ce cifră de afaceri a avut SISTEM CONSTRUCT SRL în 2025?
87.220 lei, cu 96% sub 2024 (1.947.768 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 23.911 lei.
Câți salariați are SISTEM CONSTRUCT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SISTEM CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.