CARIS SRL
CARIS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 21481683. Cifră de afaceri 2025: 7.710.585 lei, 68 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 21481683
- Denumire
- CARIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1026|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.03.2007
- Sediu
- ZORILOR, nr. 6, bl. Z7, et. 1, ap. 11, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
Arată toate (17)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.710.585 lei (+35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 7,7 mil. lei · maxim 2025 7,7 mil. lei · minim 2015 1,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 662,7 mii lei · 2025 274,9 mii lei · maxim 2021 1,7 mil. lei · minim 2025 274,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2025 68 · maxim 2025 68 · minim 2015 21.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.710.585 lei | 5.697.540 lei | 4.413.891 lei | 3.823.774 lei | 3.870.227 lei | 3.044.774 lei | 3.298.504 lei | 2.664.160 lei | 2.492.222 lei | 2.450.022 lei | 1.879.850 lei |
| Venituri totale | 8.457.684 lei | 5.982.842 lei | 4.617.117 lei | 3.840.805 lei | 3.944.420 lei | 3.114.577 lei | 3.315.124 lei | 2.729.037 lei | 2.551.856 lei | 2.536.712 lei | 1.917.578 lei |
| Cheltuieli totale | 8.124.358 lei | 5.252.247 lei | 3.671.538 lei | 2.380.985 lei | 2.232.543 lei | 1.877.430 lei | 1.759.174 lei | 1.535.036 lei | 1.421.117 lei | 1.363.494 lei | 1.128.625 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 274.944 lei | 613.700 lei | 874.710 lei | 1.421.412 lei | 1.672.432 lei | 1.206.001 lei | 1.522.801 lei | 1.166.711 lei | 963.282 lei | 982.196 lei | 662.721 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 274.944 lei | 613.700 lei | 874.710 lei | 1.421.412 lei | 1.672.432 lei | 1.206.001 lei | 1.522.801 lei | 1.166.711 lei | 963.282 lei | 982.196 lei | 662.721 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.343.799 lei | 2.685.220 lei | 2.898.753 lei | 2.546.466 lei | 3.489.713 lei | 4.515.053 lei | 3.350.456 lei | 2.165.470 lei | 2.496.722 lei | 2.212.596 lei | 3.059.782 lei |
| Datorii | 3.012.359 lei | 1.428.724 lei | 819.958 lei | 252.381 lei | 400.040 lei | 465.812 lei | 507.216 lei | 108.030 lei | 1.079.493 lei | 1.228.649 lei | 1.154.031 lei |
| Capitaluri proprii | 331.440 lei | 1.256.496 lei | 2.078.795 lei | 2.294.085 lei | 3.089.673 lei | 4.049.241 lei | 2.843.240 lei | 2.057.440 lei | 1.417.229 lei | 983.947 lei | 1.905.751 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 68 | 48 | 39 | 31 | 29 | 29 | 27 | 24 | 23 | 22 | 21 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CARIS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CARIS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CARIS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (ZORILOR, nr. 6, bl. Z7, et. 1, ap. 11); numărul de înmatriculare e J|22|1026|2007, din 29.03.2007.
Ce cifră de afaceri a avut CARIS SRL în 2025?
7.710.585 lei, cu 35% peste 2024 (5.697.540 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 274.944 lei.
Câți salariați are CARIS SRL?
68 salariați în medie în 2025 (48 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CARIS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.