ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL
ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL: firmă în funcțiune din Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj, CUI 213416. Cifră de afaceri 2025: 1.584.334 lei, 8
Registru
- CUI
- 213416
- Denumire
- ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1745|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.07.1991
- Sediu
- Str. MICA, nr. 475, Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
Arată toate (11)
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.584.334 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 977,1 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2024 1,6 mil. lei · minim 2015 977,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 47,7 mii lei · 2025 147,1 mii lei · maxim 2021 212,4 mii lei · minim 2020 −1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 8 · maxim 2015 12 · minim 2017 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.584.334 lei | 1.616.183 lei | 1.376.524 lei | 1.253.649 lei | 1.399.603 lei | 1.276.554 lei | 1.476.282 lei | 1.378.880 lei | 1.198.560 lei | 1.072.241 lei | 977.094 lei |
| Venituri totale | 1.594.981 lei | 1.621.426 lei | 1.377.390 lei | 1.258.038 lei | 1.647.386 lei | 1.336.215 lei | 1.477.055 lei | 1.379.657 lei | 1.209.165 lei | 1.083.596 lei | 989.282 lei |
| Cheltuieli totale | 1.415.123 lei | 1.411.989 lei | 1.227.036 lei | 1.086.086 lei | 1.418.535 lei | 1.324.617 lei | 1.328.415 lei | 1.236.573 lei | 1.125.185 lei | 1.005.848 lei | 930.848 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 147.121 lei | 167.849 lei | 136.580 lei | 159.626 lei | 212.377 lei | 0 lei | 133.869 lei | 129.287 lei | 72.954 lei | 64.249 lei | 47.740 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.012 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 147.121 lei | 167.849 lei | 136.580 lei | 159.626 lei | 212.377 lei | -1.012 lei | 133.869 lei | 129.287 lei | 72.954 lei | 64.249 lei | 47.740 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 818.493 lei | 768.523 lei | 787.701 lei | 834.449 lei | 915.453 lei | 753.391 lei | 714.964 lei | 716.222 lei | 675.712 lei | 646.019 lei | 446.470 lei |
| Datorii | 60.210 lei | 46.249 lei | 53.925 lei | 60.342 lei | 69.350 lei | 88.086 lei | 45.416 lei | 33.174 lei | 33.793 lei | 27.054 lei | 25.761 lei |
| Capitaluri proprii | 758.283 lei | 722.274 lei | 733.776 lei | 774.107 lei | 846.103 lei | 665.305 lei | 669.548 lei | 683.048 lei | 641.919 lei | 618.965 lei | 420.709 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 8 | 8 | — | 9 | 9 | 11 | 10 | 8 | 12 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Savadisla, Comuna Savadisla, județul Cluj (Str. MICA, nr. 475); numărul de înmatriculare e J|12|1745|1991, din 10.07.1991.
Ce cifră de afaceri a avut ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL în 2025?
1.584.334 lei, cu 2% sub 2024 (1.616.183 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 147.121 lei.
Câți salariați are ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL?
8 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ESPRESSO MICA PRODUCTIE PIESE AUTO COMERT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.