LEMNUL VERDE COFETARIE SRL — dosare în instanță
Numele LEMNUL VERDE COFETARIE SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 20 februarie 2015
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 212542)
- CUI
- 212542
- Denumire
- LEMNUL VERDE COFETARIE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1862|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.07.1991
- Sediu
- Str. 1 MAI, nr. 7, ap. 2, Municipiul Dej, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar · rev. 3
Arată toate (32)
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.962.398 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,9 mil. lei · 2025 8 mil. lei · maxim 2019 8,9 mil. lei · minim 2015 3,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 144,7 mii lei · 2025 282,4 mii lei · maxim 2022 1,8 mil. lei · minim 2024 79,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 54 · 2025 29 · maxim 2018 66 · minim 2022 25.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.962.398 lei | 7.435.411 lei | 7.217.214 lei | 6.491.703 lei | 8.263.400 lei | 5.897.869 lei | 8.885.205 lei | 7.803.453 lei | 5.443.944 lei | 4.484.361 lei | 3.880.389 lei |
| Venituri totale | 7.963.488 lei | 7.436.469 lei | 7.523.434 lei | 9.692.813 lei | 9.179.789 lei | 6.010.885 lei | 9.368.943 lei | 10.241.758 lei | 7.578.745 lei | 6.226.837 lei | 5.346.143 lei |
| Cheltuieli totale | 7.638.097 lei | 7.343.964 lei | 6.864.765 lei | 7.799.331 lei | 8.185.838 lei | 5.758.657 lei | 8.790.874 lei | 9.540.751 lei | 7.365.382 lei | 5.751.107 lei | 5.201.401 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 282.401 lei | 79.589 lei | 608.714 lei | 1.790.717 lei | 892.168 lei | 212.728 lei | 519.790 lei | 622.995 lei | 193.299 lei | 422.757 lei | 144.742 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 282.401 lei | 79.589 lei | 608.714 lei | 1.790.717 lei | 892.168 lei | 212.728 lei | 519.790 lei | 622.995 lei | 193.299 lei | 422.757 lei | 144.742 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.056.265 lei | 5.227.054 lei | 5.368.920 lei | 5.661.075 lei | 6.504.317 lei | 6.389.019 lei | 6.607.917 lei | 7.061.544 lei | 5.122.977 lei | 3.724.792 lei | 3.937.921 lei |
| Datorii | 903.761 lei | 940.284 lei | 809.018 lei | 1.196.352 lei | 1.866.514 lei | 2.385.753 lei | 2.779.132 lei | 3.622.533 lei | 2.201.548 lei | 904.051 lei | 1.391.367 lei |
| Capitaluri proprii | 4.152.504 lei | 4.286.770 lei | 4.559.902 lei | 4.216.948 lei | 3.671.557 lei | 2.986.757 lei | 2.784.547 lei | 2.302.161 lei | 1.691.967 lei | 1.498.668 lei | 1.131.869 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 29 | 30 | 29 | 25 | 45 | 40 | 47 | 66 | 61 | 59 | 54 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2015: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 481/112/2015 | Tribunalul Bistrița-Năsăud | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 762/1285/2023/a3 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 762/1285/2023/a3.1 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 762/1285/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LEMNUL VERDE COFETARIE SRL?
LEMNUL VERDE COFETARIE SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LEMNUL VERDE COFETARIE SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (2), Tribunalul Comercial CLUJ (1) și Tribunalul Bistrița-Năsăud (1).
În ce calitate apare cel mai des LEMNUL VERDE COFETARIE SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.