CAMINICO IMEX SRL

CAMINICO IMEX SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Deva, Hunedoara, CUI 2117970. Cifră de afaceri 2024: 49.111.574 lei, 33 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
2117970
Denumire
CAMINICO IMEX SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|20|208|1992
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
11.02.1992
Sediu
Str. BALATA, nr. 1, Municipiul Deva, Hunedoara
Activități autorizate (CAEN)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 2
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
Arată toate (42)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 2
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate · rev. 2
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri

Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 49.111.574 lei (+2% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 29,2 mil. lei · 2024 49,1 mil. lei · maxim 2024 49,1 mil. lei · minim 2016 28,8 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2024 2,4 mil. lei · maxim 2022 3,3 mil. lei · minim 2016 799 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 24 · 2024 33 · maxim 2024 33 · minim 2022 20.

Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă49.111.574 lei48.337.810 lei46.431.770 lei35.232.794 lei31.246.254 lei30.625.819 lei29.955.133 lei29.346.070 lei28.838.777 lei29.223.456 lei
Venituri totale49.178.884 lei48.480.256 lei46.396.756 lei35.236.093 lei31.255.201 lei30.664.265 lei29.904.615 lei29.410.012 lei28.835.306 lei29.229.531 lei
Cheltuieli totale46.470.716 lei45.730.092 lei42.620.735 lei33.287.668 lei29.768.010 lei28.965.147 lei28.582.578 lei27.949.323 lei27.869.724 lei27.961.355 lei
Rezultat
Profit net2.358.334 lei2.432.624 lei3.315.537 lei1.716.932 lei1.300.078 lei1.471.811 lei1.138.269 lei1.267.047 lei799.013 lei1.096.954 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.358.334 lei2.432.624 lei3.315.537 lei1.716.932 lei1.300.078 lei1.471.811 lei1.138.269 lei1.267.047 lei799.013 lei1.096.954 lei
Bilanț
Active totale22.322.719 lei21.471.320 lei18.646.767 lei10.217.582 lei9.214.563 lei7.992.194 lei7.513.508 lei7.242.435 lei6.213.888 lei6.202.186 lei
Datorii11.758.545 lei8.768.206 lei7.859.973 lei1.046.748 lei1.208.974 lei1.026.052 lei1.395.630 lei1.453.352 lei987.119 lei1.197.707 lei
Capitaluri proprii10.564.174 lei12.703.114 lei10.786.794 lei9.170.834 lei8.005.589 lei6.966.142 lei6.117.878 lei5.789.083 lei5.226.769 lei5.004.479 lei
Oameni
Număr mediu de salariați33242022222123242524

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este CAMINICO IMEX SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, CAMINICO IMEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul CAMINICO IMEX SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Deva, județul Hunedoara (Str. BALATA, nr. 1); numărul de înmatriculare e J|20|208|1992, din 11.02.1992.

Ce cifră de afaceri a avut CAMINICO IMEX SRL în 2024?

49.111.574 lei, cu 2% peste 2023 (48.337.810 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.358.334 lei.

Câți salariați are CAMINICO IMEX SRL?

33 salariați în medie în 2024 (24 în 2023), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre CAMINICO IMEX SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.