CITIUS CONSTRUCT PROD SRL — dosare în instanță
Numele CITIUS CONSTRUCT PROD SRL apare în 12 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 12
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 11 octombrie 2021
- Ultima activitate
- 25 octombrie 2026
- Rol dominant
- Inculpat — 4 din 12 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 21082640)
- CUI
- 21082640
- Denumire
- CITIUS CONSTRUCT PROD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2920|2007
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.02.2007
- Sediu
- CIBINULUI, nr. 10, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (20)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.782.049 lei (+88% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 6,8 mil. lei · maxim 2025 6,8 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 104 mii lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2025 2,7 mil. lei · minim 2015 104 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 2 · maxim 2020 26 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.782.049 lei | 3.599.581 lei | 3.288.004 lei | 3.461.986 lei | 3.379.339 lei | 3.582.247 lei | 2.887.219 lei | 1.615.986 lei | 2.079.764 lei | 1.693.324 lei | 1.244.801 lei |
| Venituri totale | 6.782.106 lei | 3.695.532 lei | 3.337.737 lei | 3.488.695 lei | 3.425.534 lei | 3.792.896 lei | 2.919.329 lei | 1.674.731 lei | 2.188.129 lei | 1.731.902 lei | 1.271.407 lei |
| Cheltuieli totale | 3.555.218 lei | 2.123.812 lei | 2.274.123 lei | 2.276.703 lei | 2.882.389 lei | 2.382.088 lei | 2.218.784 lei | 1.338.550 lei | 1.192.420 lei | 1.136.572 lei | 1.167.457 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.713.984 lei | 1.325.893 lei | 931.791 lei | 1.178.254 lei | 509.015 lei | 1.372.963 lei | 671.638 lei | 319.783 lei | 973.185 lei | 572.306 lei | 103.950 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.713.984 lei | 1.325.893 lei | 931.791 lei | 1.178.254 lei | 509.015 lei | 1.372.963 lei | 671.638 lei | 319.783 lei | 973.185 lei | 572.306 lei | 103.950 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.567.546 lei | 3.816.991 lei | 3.070.911 lei | 3.035.486 lei | 3.597.971 lei | 3.794.530 lei | 2.527.065 lei | 1.467.483 lei | 2.184.393 lei | 1.561.147 lei | 975.436 lei |
| Datorii | 1.193.322 lei | 1.191.980 lei | 856.793 lei | 763.158 lei | 1.156.635 lei | 1.042.208 lei | 779.285 lei | 362.664 lei | 1.012.631 lei | 1.314.245 lei | 1.294.847 lei |
| Capitaluri proprii | 3.374.224 lei | 2.625.011 lei | 2.214.118 lei | 2.272.328 lei | 2.441.336 lei | 2.752.322 lei | 1.747.780 lei | 1.076.142 lei | 1.088.769 lei | 115.584 lei | -456.722 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 10 | 25 | 23 | 21 | 26 | 23 | 15 | 17 | 12 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 7 instanțe în 6 județe
Cele mai multe la Judecătoria Brașov (4 · 33%). Primele 3 instanțe adună 67%; celelalte 4 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Brașov | Brașov | Judecătorie | 4 |
| Judecătoria Oradea | Bihor | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Videle | Teleorman | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Deva | Hunedoara | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Panciu | Vrancea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 5 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Inculpat: 4
- Terţ poprit: 4
- Pârât: 2
- Chemat în garanţie: 1
- Intimat Inculpat: 1
Categorii de dosare
- Penal: 5
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 3
Stadii procesuale
- Fond: 11
- Contestație (NCPP): 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 2
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3974/335/2026 | Judecătoria Videle | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 3813/197/2022 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Inculpat |
| 25833/302/2023 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 3164/275/2023 | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 22937/271/2024 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 22640/271/2024 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 5464/197/2025/a1 | Tribunalul Brașov | Penal | Contestație (NCPP) | Intimat Inculpat |
| 5464/197/2025 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Inculpat |
| 4724/740/2025 | Judecătoria Videle | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 10225/197/2026/a1 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Inculpat |
| 10225/197/2026 | Judecătoria Brașov | Penal | Fond | Inculpat |
| 1065/221/2020* | Judecătoria Deva | Litigii cu profesioniștii | Fond | Chemat în garanţie |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CITIUS CONSTRUCT PROD SRL?
CITIUS CONSTRUCT PROD SRL apare în 12 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CITIUS CONSTRUCT PROD SRL?
Cel mai des la Judecătoria Brașov (4), Judecătoria Videle (2) și Judecătoria Oradea (2).
În ce calitate apare cel mai des CITIUS CONSTRUCT PROD SRL?
Cel mai des ca inculpat (4 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, chemat în garanție și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție). Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.