FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL — dosare în instanță
Numele FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 29 iunie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 2074292)
- CUI
- 2074292
- Denumire
- FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|21|325|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.07.1991
- Sediu
- MATEI BASARAB, bl. A1, et. parter, Ansamblul PECO, Municipiul Slobozia, Ialomița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
Arată toate (8)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 22.112.653 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,1 mil. lei · 2025 22,1 mil. lei · maxim 2025 22,1 mil. lei · minim 2016 13 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 830,9 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2025 1,3 mil. lei · minim 2015 830,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 30 · 2025 24 · maxim 2016 31 · minim 2019 23.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 22.112.653 lei | 19.921.525 lei | 18.909.834 lei | 18.078.435 lei | 17.344.958 lei | 17.738.496 lei | 16.517.086 lei | 15.275.610 lei | 13.930.928 lei | 13.043.137 lei | 13.145.694 lei |
| Venituri totale | 23.044.601 lei | 20.583.575 lei | 20.033.191 lei | 19.208.217 lei | 18.412.390 lei | 19.450.792 lei | 18.226.172 lei | 16.967.616 lei | 15.384.364 lei | 14.637.979 lei | 14.953.104 lei |
| Cheltuieli totale | 21.510.441 lei | 19.157.794 lei | 18.643.413 lei | 18.154.017 lei | 17.425.785 lei | 18.268.456 lei | 17.082.111 lei | 15.813.416 lei | 14.316.059 lei | 13.585.378 lei | 13.956.501 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.306.664 lei | 1.213.265 lei | 1.166.642 lei | 862.239 lei | 835.965 lei | 1.017.314 lei | 935.545 lei | 944.633 lei | 885.739 lei | 880.340 lei | 830.932 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.306.664 lei | 1.213.265 lei | 1.166.642 lei | 862.239 lei | 835.965 lei | 1.017.314 lei | 935.545 lei | 944.633 lei | 885.739 lei | 880.340 lei | 830.932 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 22.449.152 lei | 25.356.136 lei | 19.110.620 lei | 18.665.288 lei | 18.006.672 lei | 16.912.278 lei | 15.842.156 lei | 14.747.586 lei | 13.139.040 lei | 12.791.400 lei | 13.353.583 lei |
| Datorii | 9.592.730 lei | 12.656.042 lei | 7.623.791 lei | 8.344.915 lei | 4.849.815 lei | 4.033.553 lei | 3.661.816 lei | 3.502.352 lei | 2.838.439 lei | 2.656.383 lei | 4.098.906 lei |
| Capitaluri proprii | 12.856.422 lei | 12.700.094 lei | 11.486.829 lei | 10.320.373 lei | 13.156.857 lei | 12.878.725 lei | 12.180.340 lei | 11.245.234 lei | 10.300.601 lei | 10.135.017 lei | 9.254.677 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 24 | 24 | 23 | 24 | 26 | 24 | 23 | 24 | 24 | 31 | 30 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Târgu Mureș (1 · 50%), apoi Tribunalul Călărași (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Călărași | Călărași | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Parte civilă: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 935/116/2021 | Tribunalul Călărași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4269/320/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Penal | Apel | Intimat Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL?
FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Târgu Mureș (1) și Tribunalul Călărași (1).
În ce calitate apare cel mai des FARMACIA DIANA ALEXANDRU SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și parte civilă?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.