MOBILA SA
MOBILA SA: firmă în funcțiune din Municipiul Slobozia, Ialomița, CUI 2071776. Cifră de afaceri 2025: 47.405.468 lei, 236 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 2071776
- Denumire
- MOBILA SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|21|55|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.03.1991
- Sediu
- Sos. BRAILEI, nr. 5, Municipiul Slobozia, Ialomița
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
Arată toate (19)
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 47.405.468 lei (+31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,1 mil. lei · 2025 47,4 mil. lei · maxim 2025 47,4 mil. lei · minim 2015 13,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 127,2 mii lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2024 2,1 mil. lei · minim 2015 127,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 183 · 2025 236 · maxim 2025 236 · minim 2022 162.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 47.405.468 lei | 36.139.329 lei | 28.107.926 lei | 27.711.451 lei | 27.253.545 lei | 22.235.232 lei | 21.972.378 lei | 22.160.980 lei | 18.604.378 lei | 16.551.623 lei | 13.055.888 lei |
| Venituri totale | 48.257.451 lei | 36.671.429 lei | 28.876.033 lei | 28.618.073 lei | 28.102.360 lei | 23.008.339 lei | 24.130.617 lei | 22.475.002 lei | 19.051.407 lei | 16.487.467 lei | 13.698.052 lei |
| Cheltuieli totale | 46.080.834 lei | 34.355.737 lei | 27.900.494 lei | 27.575.168 lei | 26.878.227 lei | 21.974.882 lei | 23.645.870 lei | 21.919.410 lei | 18.568.719 lei | 15.982.909 lei | 13.542.160 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.080.891 lei | 2.112.245 lei | 831.687 lei | 910.878 lei | 1.086.641 lei | 893.680 lei | 402.292 lei | 472.289 lei | 412.631 lei | 422.056 lei | 127.183 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.080.891 lei | 2.112.245 lei | 831.687 lei | 910.878 lei | 1.086.641 lei | 893.680 lei | 402.292 lei | 472.289 lei | 412.631 lei | 422.056 lei | 127.183 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 47.501.566 lei | 31.426.454 lei | 25.892.687 lei | 23.162.062 lei | 22.038.745 lei | 21.110.658 lei | 20.147.209 lei | 23.739.613 lei | 16.579.006 lei | 16.970.732 lei | 10.842.185 lei |
| Datorii | 27.008.554 lei | 16.614.387 lei | 18.129.901 lei | 15.829.754 lei | 14.767.315 lei | 14.075.869 lei | 13.588.541 lei | 12.532.648 lei | 9.986.691 lei | 10.330.330 lei | 8.658.722 lei |
| Capitaluri proprii | 15.178.064 lei | 14.515.068 lei | 7.413.995 lei | 7.332.308 lei | 7.271.430 lei | 7.034.789 lei | 6.541.109 lei | 6.538.817 lei | 6.316.528 lei | 6.153.897 lei | 1.486.241 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 236 | 207 | 176 | 162 | 170 | 176 | 179 | 207 | 200 | 197 | 183 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MOBILA SA activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MOBILA SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MOBILA SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Slobozia, județul Ialomița (Sos. BRAILEI, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|21|55|1991, din 07.03.1991.
Ce cifră de afaceri a avut MOBILA SA în 2025?
47.405.468 lei, cu 31% peste 2024 (36.139.329 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.080.891 lei.
Câți salariați are MOBILA SA?
236 salariați în medie în 2025 (207 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MOBILA SA?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.