PAPNICTRANS SRL
PAPNICTRANS SRL: firmă în funcțiune din Sat Cernădia, Comuna Baia de Fier, Gorj, CUI 20138254. Cifră de afaceri 2025: 10.949.370 lei, 20 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 20138254
- Denumire
- PAPNICTRANS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|892|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.12.2006
- Sediu
- Baciului, nr. 12, Sat Cernădia, Comuna Baia de Fier, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
Arată toate (18)
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.949.370 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 10,9 mil. lei · maxim 2025 10,9 mil. lei · minim 2015 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 208 mii lei · 2025 798,6 mii lei · maxim 2024 1,4 mil. lei · minim 2016 188,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 7 · 2025 20 · maxim 2025 20 · minim 2016 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.949.370 lei | 10.804.272 lei | 8.831.071 lei | 8.340.364 lei | 5.899.295 lei | 3.654.524 lei | 3.039.451 lei | 2.563.436 lei | 2.428.966 lei | 1.570.852 lei | 1.534.053 lei |
| Venituri totale | 11.084.457 lei | 10.990.572 lei | 8.897.553 lei | 8.535.527 lei | 5.937.340 lei | 3.690.360 lei | 3.053.366 lei | 2.610.445 lei | 2.433.935 lei | 1.575.311 lei | 1.535.338 lei |
| Cheltuieli totale | 10.149.929 lei | 9.385.211 lei | 7.562.892 lei | 7.085.073 lei | 4.871.199 lei | 2.938.041 lei | 2.550.057 lei | 2.143.782 lei | 1.885.472 lei | 1.350.784 lei | 1.290.322 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 798.619 lei | 1.376.840 lei | 1.149.759 lei | 1.231.469 lei | 1.014.041 lei | 717.188 lei | 472.813 lei | 440.561 lei | 525.131 lei | 188.216 lei | 207.973 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 798.619 lei | 1.376.840 lei | 1.149.759 lei | 1.231.469 lei | 1.014.041 lei | 717.188 lei | 472.813 lei | 440.561 lei | 525.131 lei | 188.216 lei | 207.973 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.453.405 lei | 4.857.623 lei | 3.986.243 lei | 3.464.765 lei | 3.138.195 lei | 2.028.958 lei | 1.090.392 lei | 1.033.319 lei | 837.202 lei | 976.297 lei | 518.709 lei |
| Datorii | 2.546.024 lei | 1.748.861 lei | 1.424.206 lei | 1.604.487 lei | 1.434.386 lei | 868.190 lei | 571.812 lei | 547.552 lei | 268.996 lei | 745.006 lei | 92.719 lei |
| Capitaluri proprii | 2.907.381 lei | 3.108.762 lei | 2.562.037 lei | 1.860.278 lei | 1.703.809 lei | 1.160.768 lei | 518.580 lei | 485.767 lei | 568.206 lei | 231.291 lei | 425.990 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 20 | 19 | 18 | 18 | 13 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PAPNICTRANS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PAPNICTRANS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PAPNICTRANS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cernădia, Comuna Baia de Fier, județul Gorj (Baciului, nr. 12); numărul de înmatriculare e J|18|892|2006, din 20.12.2006.
Ce cifră de afaceri a avut PAPNICTRANS SRL în 2025?
10.949.370 lei, cu 1% peste 2024 (10.804.272 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 798.619 lei.
Câți salariați are PAPNICTRANS SRL?
20 salariați în medie în 2025 (19 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PAPNICTRANS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.